На Сумщині шахраї обікрали двох жінок на 46 тисяч гривень

Жертвами аферистів стали 53-річна жителька Бурині та 45-річна жінка з Середино-Буди. В обох випадках зловмисники використали схему «Ваша банківська картка заблокована» .


До поліції з заявою про шахрайство звернулася 53-річна буринчанка. Жінка розповіла, що зранку їй подзвонив невідомий, представився працівником банку, та повідомив, що її картка заблокована. Для відновлення доступу до банківського рахунку попросив назвати цифри з останніх надісланих їй смс-повідомлень. Громадянка повірила незнайомцю, і в результаті за кілька хвилин з її рахунку було знято 16 тисяч гривень.

В аналогічний спосіб потерпіла від рук шахраїв жителька Середино-Буди. Псевдобанкір запевнив жінку, що у неї заблоковані обидві картки – і «зарплатна», і «кредитка». Щоб мати до коштів вільний доступ, порекомендував зняти усі заощадження та через термінал самообслуговування перерахувати їх на свій мобільний. За його порадами вона виконала всі начебто необхідні для цього дії. Насправді ж шахрай налаштував переадресацію коштів та збагатився за її рахунок на 30 тисяч гривень.

За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк до трьох років.

Джерело