На Сумщині спостерігається надвисока летальність через COVID-19: за тиждень померло 80 осіб

За  словами начальника управління охорони здоров’я Сергій Бутенка, за останню добу лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію у 488 осіб. Активних хворих в області – 9 649 особи, із них 1324 – лікується у стаціонарі, 1057 – у важкому стані, 44 – на апараті ШВЛ.


«В області спостерігається надвисока летальність: за тиждень померло 80 осіб, за останню добу – 4 хворі, – сказав Сергій Бутенко. – Усі померлі та особи, які знаходяться на апаратах ШВЛ, – це нещеплені громадяни».

Начальник управління охорони здоров’я зазначив, що 17 медичних закладів Сумської області сьогодні приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Крім того, в Конотопській, Шосткинській та Охтирській громадах завантаженість ліжкового фонду становить майже 100%.

«Виникає необхідність вводитидодаткові ліжкові місця, – повідомив Сергій Бутенко. – Усього у 17 закладах охорони здоров’я виділено 1778 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу. Забезпечено киснем 1742 ліжкав закладах охорони здоров’я (98%). З них 808 ліжок забезпечено централізованою подачею кисню, 934 – кисневі концентратори. Усього в області завантаженість ліжкового фонду становить – 74,5%».

Начальник управління охорони здоров’я відмітив, що ситуація в області з коронавірусною інфекцією дуже напружена. Удесять разів збільшено рівень захворюваності та становить 777осіб на 100 тис. населення, при нормі < 75 на 100 тис. населення.

«Після зміни у ковідних відділеннях лікарі втрачають свідомість від перевтоми, – наголосив Сергій Бутенко. – Тому моє наступне звернення до жителів області – це водночас крик душі всіх лікарів: «Носіння маски, дезінфекція та вакцинація – це те, що може врятувати ваше життя та життя ваших рідних. Не нехтуйте цими правилами».