На Сумщині створено штаб бізнесу, що допомагатиме у боротьбі з коронавірусом

Таку ідею запропонував генеральний директор ТОВ «Гуала Кложерс Україна» Володимир Заєць, повідомляє сайт Сумської обласної ради.


Мета створення штабу – об’єднати весь бізнес Сумщини у заходах щодо допомоги у боротьбі з поширенням захворюваності на коронавірус в області. Саме «Гуала Кложерс Україна» першим поповнило фонд на 15 млн грн. Ці кошти будуть акумулюватися на окремому рахунку і направлятимуться на закупівлю найнеобхідніших засобів захисту для медичного персоналу, обладнання, тест-систем тощо.

З цього приводу в обласній раді зібрали керівників обласних лікарень, в яких продовжується надання ургентної допомоги. Вони вже найближчим часом мають надати свої пропозиції, на які витрачатимуться гроші штабу бізнесу.

Наразі, через те, що з 1 квітня розпочинається другий етап медреформи, до лікарень вже не надходитимуть кошти медичної субвенції з державного бюджету. З резервного фонду області на боротьбу з коронавірусом виділено лише 7,5 млн грн. Це зовсім невеликі кошти, які не покриють потреби лікарень.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила, що до питання розподілення коштів медичним закладам треба підходити вкрай виважено. «Доцільніше надавати кошти тим медичним закладам, де є бокси, палати інтенсивної терапії, апарати штучної вентиляції легенів і обов’язково працює анестезіолог. Тобто фінансуватися мають ті лікарні, де може бути надана дієва допомога хворому на коронавірусну інфекцію», – зазначила посадовиця.

Директор обласної клінічної лікарні Володимир Горох повідомив, що у них наразі відмінені планові операції, виділено 120 ліжок на випадок поширення коронавірусу. При необхідності можна буде виділити додатково ще 80 ліжок. У лікарні є захисні комплекти і в закладі самостійно шиють захисні маски.

В обласній дитячій лікарні до прийому хворих теж готові. Більш того, сюди вже потрапляли два пацієнти з підозрою на коронавірус. На щастя, діагноз не підтвердився. У лікарні виділені бокси, окремі відділення для прийому хворих. Тут працюють 15 апаратів штучної вентиляції легенів, один з яких переносний. В обласній інфекційній лікарні також підготовлено 100 ліжок та 22 бокси.

Керівник екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Александренко зазначив, що у них достатньо рукавичок, масок, дезінфікуючих засобів. Є одноразові комплекти і комплекти, які підлягають обробці.

Присутні наголошували на тому, що головне зараз – уповільнити хід інфекції, що дасть можливість нашій системі охорони здоров’я справитися з напливом хворих. Не менш важливо захистити медичний персонал, бо якщо медики захворіють, то лікувати буде нікому. Тож просять людей дуже серйозно поставитися до викликів лікарів і не приховувати факти повернення з-за кордону, якщо такі були.

Вирішили, що в першу чергу треба забезпечити необхідним екстрену медичну допомогу та приймальні відділення у лікарнях.

Серед іншого керівники лікарень порушили питання додаткової оплати праці медичним працівникам. Голова обласної ради Володимир Токар сказав, що займеться цим питанням і віднайде усі можливості, навіть через бізнес, аби заплатити медикам, що рятуватимуть жителів Сумщини.

«Кошти в бізнесу є. Ми сподіваємося, що відгукнеться достатня кількість свідомих керівників підприємств, які готові допомогти у ситуації, що склалася. Ваше завдання – надати свої пропозиції щодо першочергових необхідних закупівель, а наша – купити і доставити все це в заклади», – звернувся до керівників лікарень генеральний директор ТОВ «Сі Ей Ті» Олександр Цупро.

За його словами вони вже ведуть перемовини щодо закупівлі 1250 експрес-тестів для виявлення коронавірусу і сподівається, що вони будуть доставлені в область на наступному тижні.

Володимир Токар наголосив на чіткому алгоритмі дій при кожному випадку – від головного лікаря, до молодшого медичного персоналу. Бо на кону зараз стоїть життя і здоров’я жителів області.