На Сумщині судитимуть працівниць банку, які присвоїли 3 млн грн коштів клієнтів

Прокуратурою Сумської області у середу, 31 січня 2018 року, затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох співробітниць банківської установи, які в складі організованої групи привласнювали кошти клієнтів. Іще одну особу, яка є організатором злочинної схеми, оголошено у розшук.


Встановлено, що керуюча відділенням, менеджер по роботі з клієнтами та касири регіональної банківської установи зорганізувались у стійке об’єднання для спільної незаконної діяльності, пов’язаної із систематичним привласненням грошових коштів клієнтів банку. Згідно з розробленим планом учасники організованої групи підшукували відповідних клієнтів та в подальшому, дотримуючись розроблених заходів конспірації, проводили низку незаконних операцій з їх коштами.

Шляхом підроблення менеджером розрахунково-касових та інших банківських документів впродовж 2012 – 2016 років обвинуваченим вдалось привласнити з рахунків 15 організацій та установ понад 2 млн 800 тис. грн. Після викриття злочинних дій учасників організованої групи частину коштів вони повернули ошуканим клієнтам.

За результатом слідства дії трьох касирів кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України, керуюча регіональним відділенням відповідатиме в суді за ч. 3 ст. 27/ч. 5 ст. 191 КК України. Матеріали стосовно менеджера по роботі з клієнтами виділено в окреме провадження у зв'язку з розшуком.

Обвинуваченим загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За матеріалами сайту прокуратури Сумської області.