На Сумщині в школах будуватимуть нові туалети

Під час формування бюджету на наступний рік керівництву районів, міст та ОТГ Сумщини необхідно врахувати потреби навчальних закладів у обладнанні сучасних санітарних кімнат.


Про це наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик. У кожній школі та дошкільному закладі мають бути санітарні кімнати, обладнані за всіма будівельними та санітарними нормами. І це можна зробити за один рік, знайшовши в місцевих бюджетах не такі вже й великі кошти.

Ірина Купрейчик також доручила обласному Департаменту освіти і науки сформувати найближчим часом перелік навчальних закладів, де потрібно збудувати сучасні санітарні кімнати.

«Це просто неприпустимо в ХХІ столітті мати у навчальних закладах вбиральні на вулицях або облаштовані без перегородок і дверей. Це принижує гідність наших дітей. Тому ситуацію потрібно виправляти не десятиріччями, а максимум за один рік», – підкреслила вона.

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторії Гробової, на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти виділено понад 7 мільйонів гривень (рішенням сесії обласної ради від 26 липня 2019 року затверджено розподіл коштів субвенції, використання буде здійснюватися на умовах співфінансування).

Кошти спрямовано у Буринський, Кролевецький, Роменський, Середино-Будський, Сумський та Тростянецький райони, Зноб-Новгородську, Нижньосироватську, Хотінську, Грунську, Буринську та Тростянецьку об’єднані територіальні громади, а також на заклади освіти обласного підпорядкування.

Кошти розподілено відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених Міністерством освіти і науки України та наданих керівниками районів та ОТГ проектно-кошторисних документацій.

За повідомленням sm.gov.ua