На Сумщині відбудуться заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору

Вшанування загиблих від голоду українців розпочнеться 21 листопада о 14.00 з громадських слухань, присвячених Дню пам’яті жертв Голодоморів, що відбудуться у приміщенні Сумської  міської  бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка.


Наступного дня, 22 листопада, о 12.00 у Конгрес-центрі СумДУ пройде презентація другого видання книги, відомої за межами України і відтепер доповненої перекладом англійською мовою, художника-графіка Миколи Бондаренка «Україна-1933: Кулінарна книга. Пам’ять людська». Книга видана 2019 року за фінансової підтримки обласної влади.

Цього ж дня о 14.00 в приміщенні Агенції промоцій «Суми» відбудеться презентація вже третього видання книги «Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців», також виданої цього року за сприяння облдержадміністрації та обласної ради. Зі сторінок книги «лунають» голоси  правди – спогади тих, хто вистояв, кого не зламав Голодомор. І до сьогодні ці свідчення 400 очевидців катування голодом зі 197 населених пунктів Сумщини нагадують нам, що народ, який вистояв у Голодоморі, вже ніщо і ніхто зломити не зможе. Обидві книги цього року місцеві видавництва подали на всеукраїнські конкурси: книгу Миколи Бондаренка видавництво «Еллада» подало на здобуття національної премії імені Тараса Шевченка, а книгу спогадів очевидців Голодомору, упорядником якої є дослідник теми Сергій П’ятаченко, видавництво «МакДен» – на здобуття щорічної премії «Українська книга року».

Ввечері цього дня, 22 листопада о 16.00, артисти обласної філармонії запрошують жителів і гостей обласного центру вшанувати пам’ять жертв Голодомору під час концерту-реквієму «Скорботна свічка горіла», вхід вільний.

23 листопада о 10.00 у сквері Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Сумх розпочнеться мітинг-реквієм «Не знає пам’ять забуття».

У цей самий час біля Обласного меморіалу жертвам Голодомору у с.Піски Буринського району також відбудуться жалобні заходи за участю місцевих жителів, жителів сусідніх районів і керівництва області.

Кожного, хто виявить бажання згадати загиблих українців і виставити свічку не лише на своєму підвіконні, запрошуємо приєднатися до акції «Засвіти свічку пам’яті», під час якої буде викладено символічний хрест із вогників свічок, що пройде 23 листопада о 16.00 у місті Суми на вулиці Соборній.