На Сумщині відбулася гра Чемпіонату України з футболу серед команд ліги учасників АТО на Кубок Героїв АТО-2020

Футбольний матч пройшов між командою з Сумщини «Ураган» та командою «Чернігів» на базі футбольного центру «Барса». Футболістів-героїв привітали голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко та міський голова Олександр Лисенко.


У своєму виступі Роман Грищенко наголосив, що українські герої сьогодні є прикладом для всіх українців і жителів Сумщини зокрема, не лише на полі бою, а й в спорті. І це сьогодні доводять футбольні команди, які нічим не поступаються професійним спортсменам.

Капітан команди «Ураган» Євгеній Феденко розповів, що в його команді лише учасники бойових дій з Сумщини.

«Всеукраїнська Футбольна Ліга учасників АТО — це єдиний в Україні Чемпіонат з футболу серед учасників та ветеранів АТО (ООС), де участь беруть 100% учасників бойових дій − захисників України. Цього року у Чемпіонаті беруть участь рекордна кількість 96 команд сектора безпеки та оборони України і ветеранів АТО(ООС). А це близько трьох тисяч учасників бойових дій − захисників України», − розповів він.

Довідково.

Всеукраїнська Футбольна Ліга Учасників АТО − це постійно діюча та найбільш масштабна в Україні з 2015 року програма психологічної і спортивно-оздоровчої реабілітації учасників бойових дій, яка складається із шести регіональних дивізіонів: «Захід» − Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Житомирська (частково), Закарпатська та Чернівецька області; «ЦЕНТР» − Хмельницька, Вінницька, Житомирська (частково) та Черкаська області; «Південь» − Одеська, Херсонська, Миколаївська, АРК Крим та Кіровоградська області; «Схід» − Донецька, Луганська, Запорізька, Харківська, Дніпропетровська та Полтавська області; «Північ» − Київська, Житомирська, Чернігівська та Сумська області; «Київ» − місто Київ.

Щороку з кінця березня (цього року з 13 червня у зв’язку з карантином) по 14 жовтня відбуваються змагання єдиного Чемпіонату України з футболу серед команд «Всеукраїнської Футбольної Ліги учасників АТО» на Кубок Героїв АТО. Матчі проходили і проходять щотижня в сорока двох містах України. Груповий етап Чемпіонату відбувається до 04 жовтня включно. Фінальні змагання на Кубок Героїв АТО відбудуться традиційно з 05 по 14 жовтня на спортивній базі ФК «Динамо» (Київ) та стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Організатором та засновником цього Чемпіонату вже шостий рік поспіль є Федерація Футболу учасників АТО під егідою Всеукраїнського Об’єднання учасників АТО «Українці-Разом!» та за підтримки Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Національної поліції України, Української асоціації футболу, Футбольного клубу «Динамо» (Київ).

Головний трофей сезону − Кубок Героїв АТО. Він є перехідним і кожен переможець сезону володіє ним протягом одного року, до наступного сезону. Назва команди-переможця вигравіювана на Кубкові. Таким чином вписуються імена наших героїв в історію футболу Ліги учасників АТО.