На Сумщині відкрили центр для діагностики та хірургічного лікування серцево-судинних захворювань

Під час урочистого відкриття центру очільник області Микола Клочко зазначив, що нове обладнання для діагностики та хірургічного лікування серцево-судинних захворювань дозволить врятувати багатьох жителів Сумщини


 «Сьогоднішня подія є позитивним прикладом спільних дій всіх гілок влади, спрямованих на покращення життя людей, зокрема надання якісних медичних послуг та вчасної сучасної діагностики. Відкриття цього центру, це обладнання давно очікували пацієнти з серцево-судинними захворюваннями», – наголосив Микола Клочко.

Сумщина серед 10 областей України, що внесені до державної програми боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Тому на придбання ангіографа з державного бюджету було виділено 11,5 млн грн. Таку ж суму виділили з обласного бюджету. Понад 11 млн грн надійшло з обласного бюджету на облаштування кабінетів, ремонт приміщень. Додатково ще 8 млн грн передбачено на витратні матеріали.

Перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Акперов зазначив, що для Сумщини відкриття такого центру – це насправді величезний крок вперед: «Сьогодні я можу констатувати, що це один з найсучасніших апаратів в Сумській обласній лікарні».

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія Бутенко, 35 тисяч жителів області потребують коронарографії, 17 тисяч – стентування. «Минулого року на тих можливостях, що мали, ми зробили тільки 540 каронарографій і 340 стентувань. Це лише 2% від тих хворих, які  цього потребують. Тому відкриття центру дозволить розширити наші можливості і рятувати людей. Лікування для жителів області, які потребують невідкладної допомоги, в цьому центрі буде безкоштовним»,  – говорив куратор медичної галузі області.

Лікарі Центру із захопленням розповідали про можливості нового обладнання, що вже показало себе в тестовому режимі.

Ангіограф призначений для лікування серцево-судинних та інших захворювань, який методом рентгенологічного дослідження дозволяє визначити місце і ступінь патології — негативних змін судин. Це унікальна рентген-система, яка дозволяє лікарям оперативно діагностувати і ліквідувати будь-яку патологію в судинах та тканинах.

Апарат має функцію моделювання 3D-зображення органів, що дає можливість побачити чітку картину аорти і точно виміряти діаметр її розширення. Це дозволяє оперативно і якісно провести операцію, а також значно знизити ризики для пацієнта. Відзначають медики і низький рівень рентген-опромінення – на цьому обладнанні можна обстежувати навіть дітей. Окрім того, ангіограф не має обмежень щодо ваги пацієнта і здатний витримати понад 200 кг. Це важливо з точки зору навантаження на платформу при реанімації хворого. Крім того, апарат дозволяє синхронно працювати двом бригадам медиків – хірургам і реаніматологам.

Вже з початку квітня Центр розпочне прийом пацієнтів.