На Сумщині виплачують допомогу інвалідам та ветеранам війни

Цьогоріч  розміри допомоги до 5 травня, у порівнянні з минулим роком, збільшені на 5%


Про це повідомила заступник директора Департаменту-начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка, під час прямого ефіру на обласному радіо.

«На виплату допомоги до 5 травня Сумщині профінансовано 27,7 млн. гривень», – поінформувала Людмила Мусіяка.

Станом на 11 квітня у місцевих органах соціального захисту населення до списків на виплату разової щорічної допомоги вже включено 37,1 тисячі ветеранів. В області її виплата здійснюватиметься через поштові відділення зв'язку та банківські установи.

Так, інвалідам війни 1 групи планується виплатити біля 3 тисяч гривень разової допомоги, інвалідам 2 групи – 2,6 тисяч гривень, 3 групи – 2,3 тисяч гривень, учасникам бойових дій – 920 гривень, особам, які мають особливі заслуги перед державою – 2,9 тисяч гривень.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Зазначена допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином відповідного статусу після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Сума разової грошової допомоги, що належала особі і залишилася не одержаною, у зв’язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.