На Сумщині зник бюст радянському генералу Миколі Ватутіну

Сьогодні вночі в селі Кам'янка Тростянецького району зник бюст радянському генералу Миколі Ватутіну. Про це на своїй сторінці в Facebook написала ультраправа організація «Світанок».


«У селі Кам'янка (Тростянецький район, Сумщина), що на межі з Харківщіною втік бовван ватутіну. Чекаємо коли й інші втечуть)», – йдеться в повідомленні. Хоча відповідальність за зникнення бюста радикали на себе брати не стали.

Голова Сумської обласної організації Опозиційного блоку Олександр Стрельченко вважає такий крок не інакше як актом вандалізму.

«Мені дивно, що люди, які це роблять, називають себе демократами. Яка ж це демократія, якщо руйнують пам'ятники?! Тим більше бюсти або постаменти героям-переможцям, які принесли більше 70 років тому нашій країні мир. Історія заважає тим, хто думає, що творить історію, а насправді займається низькопробною і аморальною політикою», – впевнений Олександр Стрельченко.

Крім того, він вважає, що радикали, якщо діють не за чиєюсь певною вказівкою, то вже точно їм ніхто не заважає займатися актами вандалізму.

«Ніколи в цивілізованій і розвиненій країні вихована і культурна людина, який би пост вона не займала, не віддасть розпорядження знищувати пам'ятники. А руйнувати їх на честь Великої Перемоги над фашизмом – це просто святотатство. І тим, хто це робить, їх брудні справи ще відгукнуться – я в цьому переконаний», – вважає опозиціонер.