На території Сумського обласного онкологічного диспансеру збудують новий 5-поверховий лікувальний корпус

Вже є проєкт будівлі, який сьогодні під час виїзної робочої наради голові Сумської обласної ради Віктору Федорченку репрезентував керівник ПП «Суми Южана» Юрій Дячук.

Він пояснив, що у новому лікувальному корпусі на площі 5142 кв м розташуються п’ять відділень: по два – променевої терапії та хіміотерапії з гематологією, і відділення патологічної анатомії.

У відділеннях променевої та хіміотерапії будуть одно-, дво- та тримісні палати з туалетом і душем на дві палати.

Зараз проєкт буде подано на експертизу, аби отримати всі дозвільні документи. Тільки-но вони будуть одобрені, на території закладу розпочнуться будівельні роботи.

Водночас триває реконструкція вже наявних будівель та бункеру під лінійний прискорювач. Віктор Федорченко разом із депутатом облради, головою обласної ради професійних спілок, директором Благодійної організації «Благодійний фонд «Здоров’я Сумщини» Тетяною Євдокимовою, будівельниками та проєктантами оглянув хід ремонтних робіт на території онкологічного диспансеру.

По периметру закладу, де знесені старі корпуси, вже зводиться паркан. У будівлі, де розташується адміністрація, проведені комунікації, встановлені батареї опалення, перекривається покрівля, триває внутрішня реконструкція. Тимчасово на перший поверх хірургічного відділення переведуть хворих із хіміотерапевтичного корпусу, який знаходиться в непридатному для лікування стані. В хірургічному корпусі для них облаштують палати на 2-3 людини. Наразі у приміщенні також ідуть ремонтні роботи.

«Ми вирішили охопити ремонтом, реконструкцією та будівництвом одразу весь комплекс. Тому що тотального перевтілення потребують всі будівлі. Капітальний ремонт в онкологічному диспансері не робився десятки років і він доведений до жахливого стану. Наша задача – зробити все на найкращому рівні, аби онкохворі Сумщини лікувалися в достойних умовах. Але найголовніше, – це все ж таки придбати лінійний прискорювач, який дозволить ефективно лікувати пухлину, не ушкоджуючи інші органи та шкіру», – зазначив під час наради Віктор Федорченко.

Тетяна Євдокімова вкотре наголосила на важливості благодійності. «Є такі речі, які державний чи обласний бюджет не в змозі фінансувати, – наголошує депутат. – Тоді на допомогу приходять благодійники. Так заведено в усьому світі. На щастя, наші аграрії, бізнесмени, підприємці, та й пересічні люди це також розуміють і перераховують на благодійний рахунок від 1 млн грн до 100 грн. З надією чекаємо й на тих, хто обіцяв перерахувати кошти, але поки що, на жаль, не прийняв такого для себе рішення. В тому числі й народні депутати, обрані від Сумщини, окрім Миколи Задорожнього. Ми маємо пам’ятати, що наряду з коронавірусом, інші хвороби нікуди не ділися і від них так само висока смертність. Тому я закликаю об’єднатися всіх жителів Сумщини, особливо бізнес, і зібрати необхідну суму на лінійний прискорювач. Ми будемо говорити про кожного благодійника».

Проєкт реконструкції території онкологічного диспансеру передбачає не лише заміну чи ремонт будівель, а й створення парку, каплички, харчоблоку, зон відпочинку та паркування для автомобілів. Після того, як лікарі та хворі зможуть переїхати у нові чи реконструйовані будівлі, старі корпуси на території онкодиспансеру будуть зруйновані.

Нагадаємо, нині Сумщина займає третє місце в Україні за рівнем захворюваності на онкологію. Діагноз «рак» мають 38 тисяч жителів області і лише за перше півріччя поточного року приріст склав 2 тисячі людей.

Сумська обласна рада