На Ямпільщині збудували новий храм

75 років Княжичі жили без храму. Надію на відродження духовності селянам подарував депутат обласної ради Костянтин Товстуха.


30 березня цього року обранець зустрівся з виборцями у одному з найбільших сіл Ямпільського району Сумської області – Княжичах і пообіцяв побудувати храм. Саме про це його просили жителі села.

Справа в тім, що в роки другої світової війни, а як уточнила місцева учасниця  церковного хору Марія, 75 років тому, Княжицьку 300-літню  церкву, під час бою з поліцаями, підірвали партизани. З тих пір княжичанам ніде було схилити голови в молитві до Бога.

Тож до побудови дерев’яного сільського храму депутат залучив ще й підприємців району, області. З благословення вищого духовенства країни, було обрано місце для побудови храму і освячено його. 

Сільський голова Сергій Кузьменко згуртував громаду на добре діло і поставив перед собою і селянами завдання – поставити церкву в центрі Княжич до храмового свята – дня Димитрія Салунського, яке відзначається 8 листопада. 

Тож саме цього дня, з самого ранку, з далеких Орлівки, Микитівки, Свеси, Гириного до Княжич рушили віруючі. Хто на машинах, хто кіньми, були й піші. А з батьками, дідусями й бабусями, що головне, йшли до новозбудованої церкви – діти. 

Попри те, що храм не вражає монументальністю, він здивував всіх сімейним затишком, теплом рідної домівки  і чудовою акустикою. Цей храм  на  честь Святого Димитрія  Солунського по благословенню Преосвященнійшого Романа, єпископа Конотопського і Глухівського освятили Благочинний Ямпільського району отець Миколай, отець  Григорій  та отець Олександр. 

Присутні на освяченні церкви голови громад Свеської – Наталя Польникова, Марчихино-Будської – Світлана Нещерет, Микитівської  – Олена Ігнащенко, Орлівської – Володимир Гончаров висловили щирі слова подяки Костянтинові Товстусі і голові Княжицької сільської ради Сергієві Кузьменку за зроблену богоугодну справу для людей.