Напередодні 9 Травня на Сумщині облаштовують пам’ятники Великої Вітчизняної війни

Напередодні Дня Перемоги депутати Лебединської міської ради від Опозиційного блоку та жителі міста пофарбували пам'ятник «Катюша», який розташований на під’їзді до Лебедина та облаштовували прилеглу до пам’ятника територію. Усі охочі, для кого Велика Перемога є великим святом, приєдналися до ініціаторів заходу – місцевих опозиціонерів.


«Ми вшановуємо пам’ять про своїх дідусів та їхніх товаришів – ветеранів, які здобули для нас, своїх нащадків, можливість жити на мирній землі. Нехай ті страшні дні вже так далеко від нас, але вони – це наша історія, тому що немає майбутнього без минулого!», – говорить голова Лебединської міської організації Опозиційного блоку, депутат міської ради Дмитро Коваленко.

На захід зібралося більше 50 людей, які фарбували сам пам’ятник, викорчовували бур’ян, прибирали сміття, білили бордюри. Дорослим допомагали і діти. Після закінчення робіт усі смакували, як і годиться, польовою кашею.

«Нам сьогодні важко уявити, через що довелося пройти мільйонам людей, які брали участь у тій кривавій, страшній війні. І наша робота з облаштування пам’ятників – це лише невеличкий внесок у данину пам’яті тих героїв, які здобули для нас Велику Перемогу, – зазначає лебединський опозиціонер. – Ми завжди будемо пам'ятати про те, як рідні нам та зовсім незнайомі люди віддали своє життя за Вітчизну, волю, світле майбутнє своїх дітей».

Дмитро Коваленко говорить, що пам'ять і вдячність – це те, що ми можемо зробити для наших ветеранів. День Перемоги, опозиціонер вважає одним із найвеличніших свят. Бо саме тоді, 9 травня 73 роки тому назад настала нова епоха – волі, миру, можливостей. І за все це ми маємо дякувати їм – нашим ветеранам!