Народні обранці проголосували за зняття депутатської недоторканності

Сьогодні на ранковому пленарному засіданні Верховної Ради України депутати прийняли у другому читанні та в цілому законопроект про зняття депутатської недоторканності. У ході голосування законопроект підтримали 373 депутати із 404 присутніх.


“За” проголосували 252 депутати від “Слуги народу”, 24 від “Європейської солідарності”, 23 – від “Батьківщини”, 22 від “За майбутнє”, 19 від “Голосу ” і 33 позафракційних. Партія ОПЗЖ не голосувала в повному складі.

Нагадаємо, 29 серпня новообрані нардепи склали присягу під час першого засідання Верховної Ради 9-го скликання проголосували за постанову про попереднє схвалення закону про зняття недоторканості.

Тоді законопроєкт №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) було визначено пріоритетним на засіданні. Постанову №1095 про попереднє схвалення закону підтримали 363 детупатів.

“Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності”, – йдеться в пояснювальній записці до закону.