Наш обов’язок – назавжди зберегти пам’ять про те, якою страшною була Велика Вітчизняна війна, – Олександр Стрельченко

22 червня, в День  скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, депутати Сумської обласної та міської рад, представники Опозиційної платформи – За життя віддали данину пам’яті загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.


Вони поклали квіти до Меморіального комплексу «Вічна Слава» в Сумах та вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя за мирне майбутнє Батьківщини.

«22 червня 1941 року став Днем пам’яті і скорботи для нашої країни, для всіх народів, яких торкнулася ця війна. Наш обов’язок – назавжди зберегти пам’ять про те, якою страшною була Велика Вітчизняна війна і скільки людей загинуло. Ми нікому не дозволимо зітерти сторінки Перемоги з історії України та передамо нашим дітям пам’ять про подвиги героїв найкривавішої війни минулого століття», – зазначив голова обласної організації ОП-ЗЖ, депутат обласної ради Олександр Стрельченко.

Його колега по партії, співголова депутатської групи ОП-ЗЖ в Сумській міській раді Ігор Перепека нагадав, що Сумщина стала колискою партизанського руху, а 200 уродженців області були удостоєні звання «Герой Радянського Союзу». Причому Івану Кожедубу це звання було присвоєно тричі, а Павлу Рибалку, Сидору Ковпаку і Степану Супруну – двічі.

«Є дати, про які ми будемо пам’ятати завжди. Одна з них – 22 червня. Для жителів всієї країни і Сумщини почалися кілька років жорстоких випробувань. Але наш народ зумів витримати і перемогти. У боротьбі проти фашистів об’єдналися українці, білоруси, росіяни та багато інших народностей. Сьогодні на нашу країну теж лягло дуже багато випробувань. І щоб подолати їх, настав час об’єднатися. Якщо ми будемо продовжувати діяти розрізнено, керівництво країни і далі буде використовувати українців в своїх політичних іграх і збагаченні», – зазначив Ігор Перепека.

Політик закликав усі небайдужі політичні сили і громадські організації об’єднатися, скласти план дій і почати протистояти планам по знищенню України.