Не платиш – арештують майно чи заберуть квартиру: в Україні хочуть ввести борги за комунальні послуги

Настав час об’єднуватися політичним силам, які прагнуть змінити життя українців у кращий бік. Так вважають сумські опозиціонери.


В ефірі телеканалу АТВ депутат обласної ради, голова обласної організації “Опозиційна платформа – За життя” Олександр Стрельченко зазначив, що шість років знущання над українцями довели народ і країну до зубожіння. За цей час відбулося значне падіння економіки, зменшилися доходи населення. Боротьба з корупцією ні до чого не призвела. Навпаки, рівень хабарів досягає мільйонів доларів США і покарання за це немає. Скасовані соціальні пільги для чорнобильців, інвалідів, малозабезпечених родин. Люди масово виїжджають за кордон. А ціни на комуналку зросли в 10 разів.

Здавалося б, куди вже далі. Але, каже опозиціонер, виявилося, що це не всі знущання над громадянами.

«На сьогодні борги населення за житлово-комунальні послуги складають 63 млрд грн. Чому? Тому що тарифи завищені і не відповідають реальному рівню доходів українців. Одним словом, наші громадяни стоять перед вибором: заплатити за комуналку чи купити їжу. Тепер їх ще можуть і вигнати на вулицю», – розповів опозиціонер.

Він пояснив своє хвилювання тим, що до Верховної Ради представники фракції «Слуга народу» внесли законопроект №3613, яким хочуть ввести штрафи за борги з комунальних послуг, які досягатимуть 50% від суми заборгованості. Гроші будуть вираховувати з зарплат, соціальних виплат і навіть пенсій. А за прострочені платіжки можуть накласти арешт на майно і забрати квартиру.

«Таким чином можна піднімати тарифи ще вдесятеро, і люди вимушені будуть платити, аби в них не відібрали житло. Це справжнє комунальне рабство, – наголошує Олександр Стрельченко. – Свавілля, яке триває шість років, треба припиняти. Єдиний вихід – об’єднання. Бо тільки разом ми можемо подолати необґрунтовані політичні амбіції непрофесіоналів у владі, працювати єдиною силою на подолання негативних явищ в країні, які вже не піддаються здоровому глузду».

І це, переконаний обласний депутат, слід починати на місцях. Тож закликав усі небайдужі до життя людей політичні сили Сумщини сісти за стіл перемовин, об’єднати свої зусилля і показати, що тільки разом вони в змозі захистити людей.