Непотрібні в своїй країні українці намагаються шукати кращої долі за кордоном

На цьому наголошує голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко, коментуючи ситуацію з безробіттям на Сумщині.


«За півроку статус безробітного в Сумській області отримали понад 14 тисяч осіб. На кінець червня на обліку залишалося 14,5 тис. безробітних, з яких 28% – це молодь у віці до 35 років. Водночас, у базі вакансій налічувалося лише 2,2 тис. вільних робочих місць. Тому не дивно, що непотрібні в своїй країні троє з п’яти випускників українських вишів намагаються шукати кращої долі за кордоном», – говорить опозиційний політик.

Окрім того депутат акцентує увагу на антирекорді десятиліття по заборгованості із зарплати, яка складає по країні 2,6 млрд грн. У Сумській області ця сума становить понад 150 млн грн.

На допомогу по безробіттю, яка в середньому на Сумщині складає 2212 грн, жити неможливо – от і маємо масовий відтік молоді та людей середнього віку на заробітки за кордон.

«Проблема відтоку і брак кадрів набуває в Україні характеру загрози нацбезпеці і стримування фактору для розвитку економіки, але наш уряд, на жаль, навіть не намагається цьому запобігти. При цьому країни-сусіди, користуючись проблемами в нашій країні, дедалі більше закликають трудових мігрантів з України», – коментує опозиційний політик.

Високе безробіття, на його переконання, тягне за собою проблеми у Пенсійному фонді й врази підвищує ризики бідності. При цьому занепад економіки не дає навіть мінімальної надії на те, що ситуацію вдасться виправити.

«Ми вимагаємо від наших державотворців відновлення миру, підтримки промисловості, реального зростання зарплат і пенсій, обов’язкового працевлаштування для молодих спеціалістів. Бо якщо ще рік-два такого керівництва країною, наші «лідери» запакують чемодани і рвонуть у свої закордонні маєтки, а Україна просто вже не зможе оговтатися», – резюмував Олександр Стрельченко.