Нові зміни порядку виїзду дітей за кордон

«Серед важливих напрямів правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є особливий – захист прав дітей, наших найменших громадян. Це стосується кількох аспектів. Один з них – стягнення аліментів. Завдяки тому, що були прийняті зміни до законодавства, результати стали більш вагомими. На користь дітей Сумщини стягнуто 75 мільйонів гривень», – зазначає Ірина Свистун, очільник юстиції Сумщини.


Крім того, зміни стосуються й порядку виїзду дітей за кордон. Варто знати, що тепер виїзд дітей за кордон строком до 1 місяця та більше з одним із батьків, який не має заборгованості зі сплати аліментів, відбувається за іншою процедурою.

Той з батьків, який проживає окремо від дитини, належно виконує свої батьківські обов’язки та не має заборгованості зі сплати аліментів, має право на тимчасовий виїзд з дитиною за кордон строком до 1 місяця та більше, повинен:

1. Звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України.

2. У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

3. При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

4. Повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.