Обіцяного три роки чекають? Або коли буде збудований Меморіал загиблим в АТО сумчанам

З жовтня спільними зусиллями команди Громадського руху Сергія Савченка громадськість Сум намагається з’ясувати, що саме відбувається навколо будівництва Меморіалу загиблим воїнам в російсько-українській війні.


Намагаючись розібратися в ситуації, відразу стало зрозуміло, що ніхто не знає коли його добудують, особливо обтяжували ті факти, що деякі елементи Меморіалу неодноразово переробляли та виправляли. Все це супроводжувалося суперечками між родичами загиблих, адже не всі погоджувалися на саме таку концепцію меморіалу, зміною будівельних фірм, та скандалом з мешканцями житлового будинку, котрий знаходиться поряд.

20-го жовтня за ініціативи Сергія Савченка ( батька загиблого Максима Савченка, боєць 95-ї бригади) був зібраний круглий стіл. Результатом слугували бурхливі емоції громадських активістів, особливо на питання коли завершиться будівництво та ігнорування зі сторони влади Сум.

30-го жовтня це питання піднімалося на апаратній нараді Сумської міської ради. Громадським рухом Сергія Савченка була висунута вимога надати проектно-кошторисну документацію. Після було направлено запит на отримання публічної інформації, а через тиждень надіслано  ще одне звернення. Втім, відповіді поки що так і немає.

10-го листопада було помічено повторне перекладання плитки на місці зведення Меморіалу. Прибувши на місце з’ясувалося, що будівельні роботи виконує лише один працівник. На запитання хто він, що тут робить, хто його працедавець, на яких умовах він тут працює чоловік відповісти не зміг.

ГР Сергія Савченка закликає всіх небайдужих громадян та громадські об’єднання проявити чітку громадську позицію і довести до логічного завершення зведення Меморіалу.