Обласна служба зайнятості потребує коштів на громадські роботи та компенсацію єдиного внеску

Сумська обласна служба зайнятості щороку організовує громадські роботи з метою зменшення напруги на ринку праці та забезпечення тимчасової зайнятості безробітних осіб та є в числі кращих серед регіонів України в організації таких робіт.


Фінансування громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язковою державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

У 2017 році на організацію громадських робіт виділено з місцевих бюджетів 7,5 млн. грн. та 4,6 млн. з коштів Фонду. На перше травня цього року використано 2,9 млн. з коштів місцевих бюджетів та 2,3 млн. з коштів Фонду. На решту кошторису укладені договори з роботодавцями до закінчення першого півріччя 2017 року.

«Базові центри зайнятості Сумщини мають низку звернень від голів міських, сільських та селищних рад щодо потреби в організації громадських робіт із залученням коштів Фонду на друге півріччя 2017 року додатково на суму 1,4 млн. грн.», – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний

«Також у зв’язку з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати збільшилась кількість звернень роботодавців щодо компенсації єдиного внеску за працевлаштованих осіб за направленням служби зайнятості на нові робочі місця. Кошторис видатків по компенсації єдиного внеску на цей рік затверджений на суму 2,4 млн., яких вистачило компенсувати єдиний внесок за працевлаштованих осіб у січні-квітні 2017 року. У травні прийнято вже 70 рішень, у другому півріччі очікується звернення роботодавців з приводу прийняття рішень по компенсації єдиного внеску за працевлаштованих близько 150 осіб, для компенсації єдиного внеску яких у 2017 році потрібно додатково 1,1 млн. грн.», – продовжує Володимир Підлісний.

Тож він звернувся до Державної служби зайнятості з пропозицією збільшити кошторис видатків у 2017 році на організацію громадських робіт на суму 1,4 млн. грн. та на компенсацію єдиного внеску на суму 1,1 млн. грн.