Обласна влада не може втручатися у виборчий процес, але разом з тим повинна не допустити дестабілізації ситуації в області

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час проведення апаратної наради та розгляду питання щодо організаційної роботи з підготовки до проведення належними чином виборів Президента України.


Як повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, наразі в області утворено 6 одномандатних виборчих округів, центри яких знаходяться у м. Суми – 157 виборчий округ, м. Білопілля – 158, м. Глухів – 159, м. Шостка – 160, м. Ромни – 161 та  м. Охтирка – 162.

Також, керівник апарату повідомив про готовність виборчих дільниць до проведення виборів Президента України. «Згідно з нормами чинного законодавства, 18 лютого 2019 року були утворені відповідні окружні виборчі комісії, які повністю забезпечені як приміщеннями, так і матеріально-технічними ресурсами. Усі комісії пройшли державну реєстрацію та набули статусу юридичної особи», – повідомив Дмитро Живицький. – «Для голів та секретарів окружних виборчих комісій 26 лютого у місті Київ ЦВК проводить навчання щодо підготовки та проведення виборів Президента України, а 4 та 5 березня таке навчання буде проводитися «кущовим методом» у містах Суми та Глухів для членів окружних виборчих комісій».

Що стосується забезпечення безбар’єрного доступу до виборчих дільниць особам з обмеженими можливостями, то 26 лютого обласна влада проведе відеоселекторну нараду з представниками органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій щодо організації доступності виборчих дільниць для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Також Дмитро Живицький повідомив, що наразі в області зареєстровано 866 тисяч 227 виборців та тисяча виборчих дільниць, у тому числі одна на тимчасовій основі, і нагадав про необхідність перевірки жителями власних даних у Державному реєстрі виборців.

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО за підсумками розгляду цього питання наголосив на тому, що завдання обласної влади – діяти в межах закону. «Безумовно поліція має виїжджати на усі виклики, адже це їх завдання. Єдине прохання до  правоохоронних органів – не перевищувати свої повноваження і не дестабілізувати ситуацію в області».