Обласні депутати перерозподілили на медичні заклади області додатково 28 млн грн

Два питання, які покращили фінансування лікарень: зміни до обласного бюджету та програми соціально-економічного розвитку. Саме за них проголосували чи не всі депутати, що були присутніми на сесії обласної ради, яка відбулася сьогодні, 25 березня.


Депутати підтримали перерозподіл 28 млн грн на потреби медичних закладів області.

За словами начальника Департаменту фінансів Сумської ОДА Олени Батраченко, на 7 млн грн були скорочені комунальні послуги по обласним лікарням, 17 млн грн забрали із залишків додаткової дотації з профтехосвітніх закладів, відмовилися від видатків на Агенцію регіонального розвитку, які складали 1 млн грн, зменшили на 3 млн грн кошти на оздоровлення, які ідуть як трансферти на місцеві бюджети.

За рахунок цих коштів будуть придбані засоби захисту для медичного персоналу та медичне обладнання. Планується закупити 22 апарати штучної вентиляції легенів, рентгенапарат для інфекційної лікарні, апарат полімеразної ланцюгової реакції, пірометри, які вкрай необхідні у боротьбі з хворобою. Будуть спрямовані 300 тисяч грн на паливно-мастильні матеріали для автобусів, які виділені обласною радою для підвезення до роботи медиків.

Заступниця голови обласної ради Тетяна Головко розповіла, що насправді 28 млн грн – це не ті кошти, які зараз необхідні, бо запити медичних закладів набагато більші. «Сьогодні на профільних комісіях депутатами порушувалося питання щодо підвищення зарплати медикам, які будуть задіяні у лікуванні людей, якщо вони, не дай Боже, захворіють. Тому ми зараз будемо готувати розрахунки на ті лікарні, які візьмуть на себе весь тягар у боротьбі з цією страшною хворобою. Очевидно буде можливість ще раз зібратися для вирішення цього питання», – зазначила посадовиця.