Обласні депутати від опозиції ініціюватимуть звернення до вищого керівництва держави щодо підтримки постраждалих від епідемії

Фракція ОП-ЗЖ у Сумській облраді ініціює звернення до вищого керівництва держави щодо підвищення виплат представникам малого і середнього бізнесу, які на час карантину лишилися без роботи й доходів. Кажуть: 8 тисяч грн одноразової компенсації замало, аби покрити всі збитки, понесені підприємцями за час пандемії.


Кожної доби в Сумській області додається по півтисячі людей, у яких підтверджено COVID-19. Ситуація у лікарнях лишається напруженою, вакцинація йде замалими темпами, а від посилених карантинних обмежень страждає бізнес, говорять депутати.

Голова обласної організації ОП-ЗЖ, перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко каже, що Україна сьогодні на першому місці в Європі за поширенням COVID-19 і медична система не витримує таких навантажень. «Але Кабмін замість чітких і продуманих дій проводить експерименти над українцями. Чомусь великі супермаркети відкриті і там постійно відбувається скупчення людей. Тоді як маленькі магазини повністю закрили. Одні люди отримують зарплату, інших її позбавили. Провалена вакцинація, бо населення не обізнане і не вірить уряду», – наголосив політик.

Значна частина підприємців, яким заборонено працювати у «червоній» зоні, далі залишаються без доходів, так само і їх наймані працівники.

«Хто візьме відповідальність за сотні тисяч українських сімей, що залишилися без джерел доходу? – задається питанням опозиціонер. – Замість обіцяних прем’єром 500 тисяч нових робочих місць, ми маємо 2 млн безробітних і планомірне знищення малого та середнього бізнесу».

Обласні депутати від фракції ОП-ЗЖ не погоджуються з такими діями керівництва країни і вже підготували звернення на найближчу сесію обласної ради, яке, сподіваються, колеги по депутатському корпусу підтримають.

«Ми звертатимемося до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України, аби підвищилося фінансування медицини, було налагоджено власне виробництво вакцин та забезпечена реальна допомога і підтримка тим, хто постраждав від епідемії», – резюмував Олександр Стрельченко.