Обласні депутати відстоюють створення на Сумщині 5 районів

24 квітня за підписом голови Сумської обласної ради Володимира Токаря був направлений лист до міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з пропозицією сформувати на території Сумщини п’ять районів.


3 квітня 2020 року Міністерством розвитку громад та територій України попередньо ухвалено проєкт системи адміністративно-територіального устрою області, який передбачає залишити в Сумській області тільки 3 райони з 18 існуючих, а саме Сумський, Шосткинський та Конотопський.

Однак представники обласної ради не згодні з таким варіантом і пропонують, окрім названих, залишити Охтирський і Роменський райони. Своє рішення вони обґрунтовують тим, що міста Ромни та Охтирка, як потенційні адміністративні центри субрегіонального рівня, посідають 4 та 5 місця (відповідно) за чисельністю населення серед міст обласного значення регіону, історично є центрами районного рівня та існуючими сучасними полюсами економічного, соціального та культурного розвитку Сумщини.

Запропонований варіант дозволить створити максимально наближено рівнозначні за розміром територій та кількістю проживаючого на них населення райони (крім Сумського), що сприятиме вирівнюванню навантаження у цих районах як на місцеві органи влади, так і на терпідрозділи ЦОВВ, для більш якісного надання ними адміністративних послуг жителям області, та знизити соціальну напругу серед населення області, пов’язану із запланованими змінами в адміністративно-територіальному устрої.

Депутати сподіваються, що до їхньої думки прислухаються. Однак останнє слово в розподілі на райони все ж залишається за Мінрегіоном.