Обласний турнір з панкратіону спортсмени присвятили учасникам АТО та волонтерам

У Сумах, за підтримки ГО «Об'єднання учасників АТО – воїнів прикордонників», пройшов обласний турнір з панкратіону. 


Змагання, присвячені воїнам АТО та волонтерам, проходили минулими вихідними в СК «Олімпієць» у рамках Всеукраїнської спартакіади серед дітей та підлітків «Юний спартаківець». У них брали участь спортсмени різних вікових категорій від 1998 до 2003 років народження з шести районів області.

На турнірі були присутні керівники Сумщини – голова обласної ради Володимир Токар та голова ОДА Іван Боршош, депутат обласної ради, президент Сумського міського осередку Федерації панкратіону України Микола Березін, очільник державного ліцею інтернату з військово-патріотичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка Юрій Свідлов, керівники спортивних товариств, представники Громадської організації «Об’єднання учасників АТО воїнів-прикордонників».

Сам турнір тривав з ранку і до самого вечора. Подивитися на бої прийшло багато сумчан. Розпочався захід з параду учасників. Спортсмени вишикувалися для урочистих привітань та настанов, вшанували хвилиною мовчання загиблих в АТО.

Після урочистого відкриття турніру на майданчики для боротьби виходили атлети різних вікових категорій. Бої тривали від однієї до декількох хвилин. За ведення техніки бою кожен борець отримував певну суму балів, а перемагав той, у кого їх виявилося більше. У підсумку у трьох вікових категоріях спортсмени розіграли 23 комплекти нагород. 47 нагород вибороли сумчани. Найбільший внесок у скарбничку команди обласного центру внесли вихованці спортивної школи «Спартаківець», які отримали вісім «золотих», п'ять «срібних» та одинадцять «бронзових» нагород.

Спортсмени ділилися враженнями від турніру: «Сьогодні було дуже приємно змагатися, бо відчувалася сильна конкуренція». Раділи перемогам найсильніші, а ті, хто не здобули нагороди, зауважували на тому, що у них залишається простір для саморозвитку, тренувань і вдосконалення.

Довідково: панкратіон – це стародавній олімпійський вид єдиноборства, що поєднує в собі елементи боротьби й кулачного бою. Цей вид спорту передбачає поєдинок двох неозброєних атлетів з використанням прийомів боротьби, ударів руками та ногами, а також больових та інших захватів.