Облрада не підтримала ініціативу “батьківщинівців” про повернення коштів до бюджету міста Суми

На черговій сесії Сумської обласної ради 25 жовтня депутати не внесли до порядку денного проект рішення фракції ВО «Батьківщина» про скасування незаконної перереєстрації обласних закладів.


22 грудня 2018 році комунальні підприємства та установи здійснили незаконну юридичну перереєстрацію з метою «виведення» податків із м. Суми за наказом керівництва управління майном Сумської обласної ради. Наразі обласний центр втрачає 50 млн. грн доходів до міського бюджету з податків фізичних осіб. До кінця року прогнозовані втрати до 74 млн. грн., зазначив міський голова Олександр Лисенко.

«Окрім фінансування нагальних питань життєдіяльності міста зараз під загрозою недофінансування соціальні питання, ліки та пільгові програми для учасників АТО. Незаконні рішення про реєстрацію обласних закладів були прийняті після затвердження міського бюджету на 2019 рік та штучно створено фінансову кризу у бюджеті обласного центру», – акцентував Олександр Лисенко.

У документі представники ВО «Батьківщини» вимагали привести у відповідність до норм чинного законодавства статутів 37 установ, закладів, підприємств Сумської обласної ради та скасування наказів управління майном Сумської обласної ради які дозволили перереєстрацію установ комунальної власності, що територіально розміщені в місті Суми.

Депутати обласної ради не включили проект рішення до порядку денного та не перешли до конструктивного обговорення питання.