Обвинуваченого у вбивстві двох дівчат визнано винуватим та засуджено до довічного позбавлення волі

За клопотанням Сумської місцевої прокуратури рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 3 червня 2019 року обвинуваченому у вбивстві двох дівчат обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу.


Нагадуємо, що за результатом слідства встановлено, що 3 серпня 2005 року на околиці м. Суми поблизу залізничного мосту через р. Псел, обвинувачений наніс 17-річній дівчині удар розкладним ножем спочатку в груди, а коли вона почала тікати, то ще двічі вдарив її в шию. Після чого він заволодів майном потерпілої на суму 3013 грн.

Крім того, 9 серпня 2005 року, обвинувачений прийшов до 25-річної сумчанки. Спочатку побив її, а потім задушив. Тіло заховав у диван. Після чого заволодів майном на суму 3919 грн, а також паспортом та військовим квитком чоловіка потерпілої.

За вироком апеляційного суду Сумської області від 12.05.2006 обвинуваченого було визнано винуватим та засуджено до довічного позбавлення волі.

Після чого засуджений звернувся до Європейського суду з прав людини. Як зазначено в рішенні суду, засуджений наполягав, що непричетний до злочинів. Зізнався у вбивствах, бо до нього застосовували тортури. Обставини та деталі вбивств знає, бо їх скоїли його знайомі А. та С., а він був лише свідком. Речі потерпілих, які в нього виявили під час обшуку, були в нього, бо А. та С. змусили його їх продати.

За результатом розгляду заяви Європейський суд з прав людини визнав, що було допущено низку поршень, зокрема жорстоке поводження із засудженим. Відтак Верховним Судом України 23.10.2017 через істотні порушення вимог кримінально-процесуального кодексу України (1960 р.) вирок апеляційного суду Сумської області стосовно засудженого скасовано з направленням на новий судовий розгляд до першої інстанції.

23 травня 2019 року обвинуваченому не було продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки суддя перебувала в нарадчій кімнаті, відтак того ж дня він був звільнений з-під варти.