Одними з ключових причин виїзду кадрів за кордон є безробіття і зростання заборгованості по зарплаті

«Заборгованість із виплати заробітної плати на Сумщині лише упродовж липня  збільшилася на 11,4 млн грн і на 1 серпня 2018р. становила 215,9 млн грн, – говорить депутат фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Андрій Грек. – Левова частка заборгованості належить ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», борг якого становить 161,0 млн грн».


Опозиціонер каже, що таких показників у країні не було майже 20 років. При цьому ми маємо тотальний виїзд кваліфікованих кадрів за кордон, захмарні тарифи як для населення, так і для підприємств, а за заявами експертів кожен четвертий працюючий українець перебуває за межею абсолютної бідності. Мінімальна зарплата в Україні – найнижча серед країн Європи.

«Доходить до того, що через низький рівень зарплати звільняються фахівці однієї з найприбутковіших галузей – газової. Так, за 8 місяців поточного року з ПАТ «Сумигаз» звільнилися майже 200 працівників, а це понад 10% з усіх працюючих на підприємстві», – каже Андрій Грек.

І додає, що середньомісячна зарплата сумських газовиків становить трохи більше 6 тисяч грн. А це на півтори тисячі грн менше ніж середня зарплата по області і на 37% менша, ніж по нафтогазовій галузі в Україні.

«Звісно, що висококваліфіковані спеціалісти не працюватимуть за копійки. Саме тому одними з ключових причин виїзду кадрів за кордон є безробіття і зростання заборгованості по зарплаті. Влада не виплачує людям навіть їх чесно зароблені гроші. Українці не мають коштів на лікування, товари першої необхідності, куди ще оплачувати захмарні тарифи?», – задається питанням політик.

Водночас, акцентує увагу, що уряд взагалі нічого не говорить про відновлення економіки, підтримку промисловості, виведення країни з кризи і людей із зубожіння.

«На жаль, люди не бачать майбутнього в своїй країні, тому масово виїжджають на заробітки за кордон, рятуючись від бідності, безробіття. Це справжня соціальна і економічна катастрофа, на яку влада просто закриває очі, списуючи свої провали на війну», – резюмував Андрій Грек.