Олександр Лисенко: Ситуація з захворюваністю на коронавірус погіршується і вимагає оперативного реагування

Міський голова Олександр Лисенко під час щопонеділкової апаратної наради наголосив на необхідності вжиття більш жорстких заходів реагування до порушників протиепідемічного режиму.


В. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко повідомила про те, що ситуація з захворюваністю на коронавірус погіршується. За останню добу виявлено 61 хворого. Загалом протягом минулого тижня коронавіурсну інфекцію підтверджено у 307 сумчан, що становить 62% від загальної кількості недужих по області.

Наразі на лікуванні перебувають 735 містян. Із 31 пацієнта, котрий лікується в стаціонарі КНП «Клінічна лікарня № 5», дев’ятеро перебувають на кисневій підтримці, один – на неінвазивній вентиляції легень, двоє – підключені до ШВЛ. Із 13 дітей, які лікуються у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», в однієї хворобу підтверджено, по решті медики чекають результатів ПЛР-дослідження.

Посадовиця відзначила збільшення звернень до сімейних лікарів пацієнтів із ознаками пневмоній та значне перевантаження ліжкового фонду хворими з тяжким перебігом коронавірусної хвороби та її ускладнень. У зв’язку з цим, аби уникнути необїхідності госпіталізації сумчан до лікарень області, сьогодні у КНП «Клінічна лікарня № 5» для хворих на коронавірсуну хворобу розгортають 20 додаткових ліжок. Водночас, відділ охорони здоров’я опрацює з Міністерством охорони здоров’я можливість відкриття для хворих на COVID-19 і КНП «Клінічна лікарня № 4».

Міський голова Олександр Лисенко зазначив, що ситуація вимагає оперативного реагування. Насамперед, щодо посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів, що буде зафіксовано в нових рішеннях міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та виконавчого комітету.

Загалом, із початку проведення ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію, позитивний результат у Сумах зафіксувано у 1018 осіб: 955 дорослих у 63 дітей. Летальних випадків зареєстровано вісім.

Одужало 275 осіб, що становить близько 27% від загальної кількості хворих.