Олександр Лисенко: Важливо щоб великі підприємства турбувалися не лише про прибуток, а й дбали про навколишнє середовище

На заводі з виготовлення пакувальних матеріалів для дитячого харчування ТОВ «Гуалапак Україна» ввели в експлуатацію надсучасну систему очищення промислових викидів.


Участь у відкритті мінізаводу взяли очільник міста Олександр Лисенко, його перший заступник Володимир Войтенко, представники влади області, підприємці, екологи та ЗМІ.Принцип роботи системи полягає в очищенні повітря, яке утворюється після виробничого процесу та містить у собі пари розчинника, шляхом насичення ними активованого вугілля, відновлення, дистиляції та повернення назад до технологічного процесу.

Керівництво заводу та представники міської влади оглянули принцип роботи системи та обговорили подальшу співпрацю.

Управління роботою системи очищення здійснює одна людина за допомогою комп’ютера та спеціального обладнання. За словами голови наглядової ради АТ «Технологія» Володимира ЗАЙЦЯ, така форма роботи дозволяє повністю автоматизувати роботу підприємства.

Під час будівництва врахували всі вимоги Українських та Європейських стандартів. Усі монтажні роботи виконували підрядні організації міста.

«Міська влада тривалий час співпрацює з АТ «Технологія» і ми задоволені, що така співпраця приносить позитивні результати задля розвитку та розбудови міста, – зауважив Олександр Лисенко. – Сьогодні на підприємстві презентували нове виробництво з очищення промислових викидів. Важливо щоб великі підприємства дбали не лише про розвиток бізнесу, прибуток, а й екологію. Саме такі проекти та ініціативи ми підтримуємо першочергово, адже це безпосередньо стосується здоров’я містян».

Олександр Лисенко наголосив також на тому, що, в разі розширення підприємств,а наповнюватиметься й міський бюджет від сплати податку на землю.

Завдяки мінізаводу на підприємстві створили замкнений цикл використання та відновлення сировини, зменшили шкідливі викиди в повітря (на 99 %), підвищили енергоефективність та удосконалили технологію виробництва.

Проєкт реалізували за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Загальна вартість будівництва заводу склала майже 115 млн грн. (3,7 млн євро – кредит ЄБРР).

Оскільки проєкт спрямований на підвищення ефективності використання ресурсів та запобігання кліматичним змінам, його реалізація передбачає отримання гранту від ЄС після успішного запуску та проведення аудиту на відповідність міжнародним стандартам. Сума заохочувального гранту становить 450 тис. доларів США та фінансується з коштів Глобального екологічного фонду. Термін реалізації проекту –1 рік і 3 місяці.