Олександр Лисенко: Хворі на COVID-19, яким потрібен кисень, повинні бути забезпечені ним на 100%

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО під час щопонеділкової апаратної наради доручив відділу охорони здоров’я тримати на постійному контролі ситуацію з забезпеченням киснем лікарень міста, де надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Інформує сайт Сумської міської ради.


Очільник міста наголосив на тому, що це одне з першочергових завдань як для профільного відділу так і для директорів медзакладів, адже наявність кисню життєво необхідна для порятунку хворих на коронавірус.

«Наше завдання, щоб жодна людина не залишилася без кисню. Ми всі знаємо, при середньому і важкому станах він обов’язковий. Кисень повинен постачатися постійно. Жодних збоїв не повинно бути. Необхідно контролювати це щодня і щогодини», – сказав Олександр Лисенко.

Начальник управління охорони здоров’я Олена Чумаченко повідомила, що наразі проблем із киснем немає. Та його кількість, яку щодня отримують лікувальні заклади, необхідна для забезпечення потреб.

Також посадовець поінформувала, що в Сумах намітилася тенденція до стабілізації ситуації з захворюваністю. Відбулось зниження по захворюваності і незначне зменшення кількості госпіталізацій. Разом із тим, місто разом із областю ще залишається в «червоній» зоні.

«З п’яти індикаторних показників Сумська область мала перевищення по трьох. Для того, щоб вийти з червоного рівня, ми повинні мати позитивну динаміку по них протягом п’яти днів. На сьогодні маємо зниження лише по одному: це завантаженість ліжок із киснем, і знизився він поки що лише протягом останнього дня», – зазначила Олена Чумаченко.