Олександр Стрельченко: Цинізм нинішньої влади відносно фінансової любові до своєї кишені «зашкалює»

«Неприпустимо перекладати з державного на плечі місцевих бюджетів утримання медзакладів, ПТУ, коледжів, фінансування пільгових категорій», – заявив в ефірі телеканалу АТВ депутат Сумської обласної ради, голова обласної організації ПП Опозиційна платформа – за життя Олександр Стрельченко.


Політик говорить, що в той час, коли обласні депутати не знають, як розподілити гроші, аби профінансувати необхідні галузі, бо держава відмовляється їх утримувати, чиновники вищого рівня в країні розказують, як треба затягнути паски. Натомість не забувають про себе, підвищуючи собі у декілька разів зарплати та виписуючи мільйонні премії. І це тоді коли прожитковий мінімум в Україні становить 2027 гривень.

Зараз обласні обранці пригальмували прийняття бюджету Сумщини, бо треба ґрунтовно вивчити ризики і передбачити захисні механізми, аби людей не залишити без коштів.

«Ми вже багато разів збиралися і опрацьовували з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації питання щодо прийняття бюджету. Депутати вимушені йти на кардинальні кроки і урізати кошториси установ, реорганізовувати підприємства, скорочувати людей, вишукувати можливості фінансувати ті чи інші програми у різних галузях», – розповідає опозиційний політик.

Олександр Стрельченко бачить вихід із ситуації лише в економії, яку слід застосувати перш за все державним топ-менеджерам. Він каже, що за шалені зарплати керівників державних підприємств несе відповідальність нинішня влада, а за необґрунтовані премії і додаткові виплати у сотні тисяч гривень «ЗЕ-міністрам» – особисто прем’єр-міністр Гончарук.

«Це цинізм коли тільки зарплата директора «Укрпошти» вдвічі вища за зарплату Президента США! А нині ще й обговорюють питання підвищення зарплат нардепам до 100 тисяч грн. За які заслуги? За продаж землі? За знищення медицини? За зубожіння українців?», – задається питанням Олександр Стрельченко.

Депутат акцентує увагу, що заборгованість по зарплаті на Сумщині на кінець року становить понад 350 млн грн. І це при тому, що майже 30 млн грн було виплачено медикам наприкінці року, бо обласні обранці, писали листи на Кабмін, щоб Сумській області виділили додаткову субвенцію. Хоча це – пряма функція держави.

Опозиційний політик наголошує, що при такій ситуації на місцях цинізм нинішньої влади відносно фінансової любові до своєї кишені «зашкалює» і вони вже «перевершили» навіть своїх попередників.

«Ми підтримуємо своїх колег у Верховній Раді, які сказали, що в жодному разі не проголосують за підвищення зарплат нардепам. Вони підготували постанову, яка забороняє збільшувати виплати і заробітні плати народним депутатам», – зазначив Олександр Стрельченко.