Олександр Стрельченко: Ми готуватимемо звернення щодо запровадження мораторію на підвищення тарифів у сфері ЖКГ

Представники ОП-ЗЖ у Сумській обласній раді вже на наступній сесії ініціюватимуть звернення до вищих органів влади щодо запровадження мораторію на підвищення тарифів у сфері ЖКГ.


Про це заявив голова регіональної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко в ефірі телеканалу ATV.

Українці вже звикли, що тарифи на комунальні послуги постійно зростають. Але цієї осені вони можуть збільшитися від 40 до 70%, і це не просто вдарить по кишеням громадян, а зробить їх жебраками.

«Зростання ціни на газ торкнеться і підприємств, і населення. Також відчують українці подорожчання ціни на електроенергію, яка з вересня нараховуватиметься за чотирма категоріями, в залежності від кількості споживання. Ці дві складові «підтягнуть» ціни на тепло та гарячу воду. Відтак у містах, де в останні кілька років не проводилася модернізація комунальних мереж, це і Суми, в тому числі, тарифи на тепло можуть зрости на 60-70%», – зазначив Олександр Стрельченко.

Він навів факти, що в Україні є власне вугілля, газ, атомна енергетика, гідроелектростанції. Але держава, яка повинна захищати своїх громадян, не контролює ці питання.

«Наша політична сила внесла у парламент пакет законопроектів щодо встановлення мораторію на підвищення тарифів. Ми вимагаємо, щоб ціни на комунальні послуги були посильними для громадян, інакше вони просто не зможуть оплачувати рахунки. А це призведе до колапсу всієї системи ЖКГ», – сказав політик.

І пообіцяв, що обласні опозиціонери також приєднаються до ініціатив своїх колег у Верховній Раді. На наступну сесію вони підготують звернення до вищого керівництва країни з вимогою запровадити мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні.