Олександр Стрельченко: Ми завжди пишалися нашим земляком, льотчиком-винищувачем Іваном Кожедубом

У Сумах сьогодні, 8 червня, відзначили 101-шу річницю з Дня народження тричі Героя Радянського Союзу, Маршала авіації, льотчика-винищувача часів  Великої Вітчизняної війни Івана Кожедуба.


До кінця війни «радянський сокіл» здійснив 330 бойових вильотів, в 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. Коефіцієнт бойової активності Івана Микитовича занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Такого показника немає у жодного льотчика в світі.

Не зраджуючи традиціям, шану військовому асу-винищувачу прийшли віддати представники ОП-ЗЖ.

«Ми завжди пишалися нашим земляком, який наводив панічний страх на ворога, – сказав, звертаючись до присутніх, перший заступник голови Сумської обласної ради, голова регіональної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко. – Тому не лише повинні пам’ятати і пишатися такими легендарними особистостями, а й розповідати про них нащадкам. Ми ніколи не дамо спаплюжити пам’ять про тих, хто здобував для нас Перемогу, і переписати історію. Я вірю, що зв’язок поколінь і надалі залишиться нерозривним».

Біля пам’ятника Івану Кожедубу зібралося багато сумчан. Усі несли квіти, згадували сторінки історії і говорили про те, що сьогодні важливо повернути мир в Україну і зробити все, щоб українці жили у взаєморозумінні та злагоді.

Такі ж заходи відбулися і в Шостці, де народився льотчик.

Тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб нагороджений двома орденами Леніна та «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» II і ІІІ ступенів. Кавалер семи орденів Червоного Прапора, Олександра Невського та двох Червоної Зірки, Бойового Червоного прапора Монгольської Народної Республіки.