Олександр Стрельченко обговорив з чорнобильцями проблемні питання

9 березня до першого заступника голови Сумської обласної ради Олександра Стрельченка прийшли зі своїми проблемами чорнобильці – директор Сумської міської громадської організації «Чорнобиль-Суми» Лідія Самко та її заступник Леонід Троян.


Насамперед вони порушили питання фінансування так званих чорнобильських програм. Зокрема на 2021 рік з обласного бюджету було виділено 3 млн грн на отримання ліків ліквідаторам та постраждалим від аварії на ЧАЕС, а це 271 грн на одну людину. Лідія Самко каже, що для хворих ліквідаторів ця сума дуже замала, тож просить за можливості збільшити її.

Також у ході прийому говорили про те, що на оздоровлення чорнобильцям виділяється щомісяця 120 грн, на додаткове харчування для інвалідів-чорнобильців – 397 грн. Компенсація за невикористану путівку фінансується в розмірі 530 грн на рік, хоча вона коштує від 9 до 12 тисяч грн. Ці суми не переглядалися 10-15 років.

Ще одне болюче питання – отримання житла. За словами Лідії Самко, квартири чорнобильцям Сумщини виділялися лише у 2010-20212 роках. З тих пір не було для них збудовано жодного квадратного метра.

Олександр Стрельченко пообіцяв опрацювати звернення від обласного депутатського корпусу до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо повернення державного фінансування на придбання житла для інвалідів-чорнобильців, щодо перерахунку пенсій інвалідам-чорнобильцям, які були відряджені на ліквідацію аварії на ЧАЕС підприємствами і організаціями. Їх фінансування не підвищувалося з 2012 року й удвічі чи втричі є меншим від того, яке отримують інваліди-чорнобильці, що були призвані через військкомати.

Також перший заступник голови обласної ради пообіцяв сприяти у розв’язанні питання щодо можливого збільшення суми на отримання ліків за безкоштовними рецептами.

«Ми обов’язково звернемося за підтримкою до народних депутатів України, я впевнений, що вони нас підтримають. Так само, сподіваюся, зможемо виділити й додаткові кошти з обласного бюджету на лікування. Я візьму ці питання під особистий контроль», – пообіцяв Олександр Стрельченко.

Нині в області проживає 12519 ліквідаторів аварії на ЧАЕС та постраждалих від чорнобильської катастрофи, 1872 з них – інваліди.