Олександр Стрельченко: В Україні назріває катастрофічний дефіцит медиків через їх міграцію в інші країни

«Ситуація у системі охорони здоров’я залишається складною, – вважає голова фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді Олександр Стрельченко. – Немає покращення якості і доступності медицини, підвищення і справедливої оплати праці медиків, залишається кадрова проблема і недофінансування галузі».


Обласний депутат звернув увагу, що попри неодноразові заяви уряду про підвищення зарплат медикам, у контексті зростання цін на продукти харчування, комунальні послуги та рівня життя загалом – ці підвищення не є відчутними. «Передбачалося підвищення зарплати медичних працівників на 20-30%, а дільничні лікарі – учасники медичної реформи, завдяки новому механізму повинні були отримувати 18-20 тис. гривень. Реалії, на жаль, показують зовсім інші цифри. При тому, що на кінець минулого року середня зарплата в економіці становила 10,5 тис. гривень, лікарі отримували менше 7 тисяч», – сказав Олександр Стрельченко.

Опозиційний політик підкреслив, що в Україні зростає проблема кадрів у медичній галузі та назріває катастрофічний дефіцит кваліфікованих спеціалістів і необхідної техніки. Особливо це стосується сільської місцевості. Депутат нагадав, що програма кандидата у Президенти України Юрія Бойка передбачає збільшення фінансування охорони здоров’я і проведення реформ, які відповідатимуть реальним потребам громадян.

Він говорить, що за останні три роки близько 70 тисяч лікарів виїхали з країни. І це не дивно, бо асистент лікаря у Німеччині отримує 2400 євро. А наразі багато країн спростили міграційні процеси для спеціалістів з України, пропонують цікаві умови працевлаштування і різні соціальні пакети. Слідом за Польщею, Румунією, Словенією і Чехією, візові правила спростовують Німеччина і Британія.

«Наша політична сила, Опозиційна платформа – За життя, виступає категорично проти політики розвалу і знищення системи охорони здоров’я, зниження престижності праці медиків, економії бюджетних коштів за рахунок життя і здоров’я українців», – резюмував Олександр Стрельченко.