Олександр Стрельченко: в Україні низька не якість дітей, а якість депутатів

Україна нині перебуває в демографічній ямі. Народжуваність в країні одна з найнижчих в Європі і демографи прогнозують подальше погіршення ситуації на цей і наступний роки.


На тлі цих показників, з якими ми підійшли до святкування українського Дня родини, що відзначається сьогодні, 8 липня, ганебною є заява депутата ВР від монобільшості про «низьку якість» дітей з малозабезпечених сімей, мета народження яких – отримання соціальної допомоги від держави. Також народна обраниця цитувала сумнівні висловлювання на тему стерилізації жінок без вищої освіти. А влада промовчала.

«Це принижує, на мій погляд, усю українську націю. Бо у нас в країні не «низька якість» дітей з малозабезпечених сімей і тих, хто не має вищої освіти, а «низька якість» тих депутатів, у кого повертається язик подібні речі говорити», – так прокоментував голова обласної організації ПП Опозицыйна платформа – За життя, депутат Сумської обласної ради Олександр Стрельченко ставлення влади до українських сімей.

Він навів цифри, що на Сумщині нині проживає біля 3 тисяч жінок, які є матерями-героїнями. В області 25 будинків сімейного типу. Понад 160 родин прийняли жити до себе дітей-сиріт. Такими жінками і родинами треба пишатися, переконаний опозиціонер. Бо демографічна криза сьогодні набирає обертів. За минулий рік в області померло понад 15 тисяч осіб, а народилося трохи більше 5 тисяч. Тобто щороку населення області зменшується на третину. Звісно, що постійно зменшується і число багатодітних родин, яке із 2000 року впало вдвічі.

Олександр Стрельченко вбачає причину цього у низькому рівні життя населення, ганебному розмірі встановлених соціальних допомог та бідності навіть працюючого населення.

Саме тому на місцевому рівні опозиціонери вже багато років поспіль підтримують багатодітні родини. Вони приїжджають до них з квітами і подарунками напередодні 8 Березня, у День матері. Дякують за те, що жінки плекають родинні цінності, виховують дітей, не дивлячись на всі труднощі.

«Ми підтримуємо багатодітні сім’ї, бо розуміємо, що виховати, поставити на ноги п’ятьох і більше дітей, надати їм путівку в життя – це справжній подвиг. Нам усім потрібно вчитися у цих родин мужності, стійкості, працелюбності й самовіддачі. Вони мають стати прикладом для молодого покоління. Ми завжди їм допомагатимемо. А владу будемо підштовхувати брати з нас приклад», – резюмував Олександр Стрельченко.