Олена Дяговець: Якщо у місцевих радах буде більше жінок, – депутати швидше домовлятимуться між собою і менше битимуться

Про перспективи для виборців та можливості реалізації передвиборчих обіцянок нашому ресурсу everyday.sumy.ua розповідала кандидат у депутати до Сумської міської та районної рад від політичної партії ВО “Батьківщина” Олена Дяговець.


Цю чарівну, неординарну, завжди з посмішкою на обличчі жінку більшість тих, хто її знає, асоціює з Батьківщиною. Ще б пак, 15 років свого свідомого життя вона віддала партійній роботі. А прийшла в політику одразу після вишу. І так захопила її ця діяльність, що залишилася у команді на довгі роки. Не зраджувала і тоді, коли партія була при владі, і тоді, коли в опозиції.

Колеги-чоловіки говорять, що у неї стійкий характер і непохитність духу. Жінки – що вона неординарна особистість, зі своїми буднями і перемогами. А вдома переконані, що вона – любляча дружина з великим материнським серцем і безмежною вірою в життя.

Олена Дяговець, що багато років присвятила себе служінню Батьківщині, цієї осені вирішила балотуватися у депутати Сумської міської та Сумської районної рад.

Гендерна рівність у партійних списках – вимога часу

Під час нашого спілкування ми багато говорили про жінок у політиці і, звісно, не оминули лідера ВО «Батьківщина», яка, безумовно, є для Олени авторитетом.

– Юлія Тимошенко – найвпливовіша жінка сучасної України, що підтверджується не тільки численними рейтингами популярних видань, а й, якщо відверто, народною любов’ю. Завдяки незмінній підтримці виборців, голова «Батьківщини» ось уже протягом 20 років залишається в активній політиці. Цей величезний період, без перебільшення, можна назвати ерою Тимошенко. Усі її конкуренти, в основному чоловіки, зійшли з дистанції й піддалися політичному забуттю. Вона ж вистояла й продовжує боротьбу за країну, за її незалежність. Звісно, це викликає не лише повагу, а й захоплення, – переконана Олена. Саме тому вважає новоприйняту норму про гендерну рівність у партійних списках – логічною вимогою часу.

Розповіла політик і про сильну команду «Жінки «Батьківщини» Сумщини», з кожної представниці якої, упевнена, можна брати приклад. У цій організації всі панянки підтримують одна одну, спілкуються, допомагають ідеями, впроваджують ініціативи, а ще завжди раді молодим. До їхніх порад прислуховуються чоловіки, розуміючи, що нині змінилася система оцінки особистості, з’явилися нові приклади успішних жінок, і, зазвичай, на відміну від сильної статі, вони надають перевагу миролюбній поведінці. Тому чи не половину обласних організацій ВО «Батьківщина» в Україні очолюють жінки, які успішно на рівні з чоловіками беруть участь у виборах, перемагають і приносять хороші результати. Схожа ситуація і в Верховній Раді України.

Нині у суспільства є запит на активних жінок

Напевне, через такі приклади, а ще і через свої політичні переконання я вирішила балотуватися в депутати. Сьогодні суспільство змінюється, є запит на активних жінок, які не йдуть до влади, аби збагатитися. У них інше бачення, ніж у чоловіків, інші погляди на життя. Вони дипломатичніші, мудріші. Окрім того саме жінка інколи бачить ті проблеми, на які чоловік не звернув би уваги. І приймають рішення більш свідомо, серцем, я би сказала. Це як у житті: чоловік будує дім, а жінка його облаштовує, прикрашає. Так і в політиці: сильна стать береться за глобальніші питання, а прекрасна половина людства більш турботливо ставиться до виборців і вирішує соціальні проблеми. Тобто ми один одного доповнюємо, – висловила своє бачення молодий політик.

Не секрет, що наші громадяни вже звикли, що перед кожними черговими виборами з’являються на горизонті нові партії. І щоразу думають: можливо ці щось змінять! Бо вони, як правило, представляють собою симбіоз політики і бізнесу, тому приходять з великим гаманцем, багато обіцяють і вміло критикують своїх опонентів.

Про таких Олена Дяговець говорить, що усі нові проекти схожі як близнюки. Змінюється лише колір символіки, логотипи і назви. А все інше – стилі роботи, завдання одні й ті ж: прийти до влади заради корисливих інтересів і амбіцій, а не за переконанням.

Це такий своєрідний чоловічий бізнес, бо в новомодних партіях жінок майже немає. А до нашої політичної сили люди приходять працювати і реалізовувати себе у певному напрямку, бо за довгі 20 років існування Батьківщини, це вже злагоджена професійна команда. І, як показує практика, політиків варто обирати виключно за факторами їхнього політичного минулого, політичної поведінки, прозорістю виборчої кампанії та змістовної програми, – розповідає Олена.

Вона додає, що в обласному політикумі майже вся еліта – вихідці з «Батьківщини», тобто люди пішли шукати себе до інших політсил. У кожного по різному склалася партійна кар’єра. Але основний кістяк в їхній обласній організації – не змінний вже багато років. Звісно, що не завжди все гладко в організації, не всі погоджуються з тією чи іншою політичною позицією, сперечаються. Головне, що все одно знаходять компроміси, не виносять їх на широкий загал і працюють заради виборців. Причину такої командної роботи вбачає в тому, що основна маса «батьківщинівців» прийняла для себе рішення свідомо. Тим більше, що у цієї політичної сили є на кого рівнятися в Києві.

Є з кого брати приклад

Ще одним безсумнівним авторитетом, але у середовищі чоловіків, для Олени є її свекор – Валерій Іванович Дяговець. Він досить відома особистість у Сумському районі, який чверть століття очолював Могрицьку сільську раду. І не дивлячись на те, що три роки тому він відійшов за небокрай, і до сьогодні дуже багато людей відгукуються про нього як про авторитетну, доброзичливу, грамотну і справедливу людину.

Під час нашої розмови Олена багато говорила про свекра. Розповіла, що Валерій Іванович чи не все своє життя віддав служінню людям. Він жив роботою, часто ставлячи громадські інтереси вище особистих. Його ніколи не було вдома, бо на роботі – безліч важливих справ щодо вирішення питань як громади в цілому, так і просто людських. Він виріс у дружній відкритій родині, де головним правилом було – підставити плече ближньому. Це підштовхнуло його до свідомого рішення у далекому 1991 році очолити Могрицьку сільську раду. Йому повірили, і не помилилися! За 24 роки було зроблено багато корисних справ для рідного села, тож і донині Валерія Івановича згадують як професійного і, в першу чергу, людяного керівника. А його колеги, сільські голови, досі згадують його принципи роботи, намагаються безконфліктно вирішувати ситуації так, як Валерій Дяговець. У нього це завжди виходило, бо вмів знаходити компроміс.

Я дуже цінувала такі риси характеру Валерія Івановича, як щирість і бажання допомогти. – Він був безкорисливим, справжнім, відкритим і мудрим. Я також дотримуюся цих принципів і волію бути схожою на свекра.  Підкуповує ще й те, що він дуже любив свою країну, своє рідне село, був патріотом батьківщини. Він насолоджувався тим, що робив і прожив так, що про нього згадують люди добрим словом не лише на території Могриці, де він виріс, жив і працював, а на території всього району і навіть області. Я горда від того, що мені вдалося з ним пройти певний життєвий шлях, – відкрилася жінка.

Оскільки чоловік Олени – В’ячеслав виріс у сім’ї політика, тож цілком серйозно сприймає її політичні вподобання і те, що вона багато часу віддає роботі. Більш того, він її підтримує у всіх починаннях, вірить у неї, знає, що у дружини все вийде. І навіть 9-річна донечка Катруся розуміється в політиці. Вона цікавиться проблемами міста, знає його керівників, аналітично підходить до новин і взагалі мріє стати… мером. Тож нині мамі підказує, які дитячі першочергові проблеми треба вирішувати у громаді, де живе.

Депутат – місточок між громадою і владою

Що для мене означає робота у місцевому самоврядуванні?, – перепитує Олена. – На моє переконання, депутат – це такий місточок між громадою і владою, який розказує, що потрібно зробити в тій чи іншій частині громади. Так само, чи це комунальні підприємства, чи бізнес, чи інші організації. Він доносить точку зору громади – і тоді вже з владою вирішує проблеми, як їх можна врегулювати.

Через свою професійну діяльність (Олена Дяговець очолює КП СМР «Інфосервіс», що займається інформаційними технологіями, – ред.) прагне, аби область була безпечною. І це, говорить, не пусті слова.

Мені хотілося б, аби в органах місцевого самоврядування було більше людей, які стратегічно дивляться в майбутнє. Для цього треба кошти ефективно використовувати на нові сучасні технології. В першу чергу це – камери відеоспостереження, які дадуть певну ступінь безпеки, особливо у віддалених районах міст, на трасах, в селах. Бо нині це сервіси, з якими живе весь світ, – висловлює своє бачення кандидат у депутати.

Це не означає, що треба забути про інші проблеми, переконана Олена Дяговець. Головним пріоритетом у діяльності називає медицину і освіту. А ще – встановлення дитячих майданчиків, спортивних куточків, вирішення соціальних питань багатодітних родин, комунальних проблем територій. Упевнена, кожен депутат на своєму окрузі повинен працювати з виборцями і реалізовувати ініціативи. Але треба спілкуватися, чути людей, усіляко підтримувати молодь.

У нас є виші, які готують гарних спеціалістів. Вони потім реалізують себе за кордоном чи у столиці, а Сумщина не розвивається. Є сучасне і якісне обладнання в медичній галузі, але немає професіоналів. Є сучасні технології, які б допомогли зробити значний стрибок у розвитку області, але немає кому ці проєкти реалізовувати. Тому одна з найголовніших проблем, на мій погляд, осучаснення! Якщо область розвиватиметься, буде вкладати кошти в нові проєкти, новітні технології, то до нас прийдуть інвестиції, а значить буде збільшуватися кількість робочих місць, рівень заробітної плати, податки. Наші молоді спеціалісти не будуть виїжджати. Тим більше, що зараз прослідковується така тенденція, коли молодь хоче переїжджати в маленькі міста, де менше метушні. Тож будемо над цим працювати, – обіцяє Олена Дяговець.

Замість епілогу

Частка жінок серед громадян України – майже 54%, свідчить державна статистика. Однак представниці прекрасної статі від початку незалежності залишаються меншістю в органах центральної та місцевої влади. Якщо у владі буде більше жінок, особливо – у місцевих радах, депутати більше домовлятимуться між собою і менше битимуться. Тож можливо варто переглянути гендерні принципи у політиці і обирати серцем!