Онлайн будинок юстиції працює на всеукраїнському рівні

Міністерство юстиції України презентувало вихід «Онлайн будинку юстиції» на всеукраїнський рівень. Віднині його послугами зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua.


«Ми презентуємо вже як національний проект «Онлайн будинок юстиції», який пропрацював у тестовому режимі на рівні Києва майже рік. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця», – зазначив  Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, на порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Окрім вищезгаданих сервісів, українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.

«Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна», – додав очільник Мін’юсту.

За його словами, Міністерство юстиції ще 3 роки тому прийняло рішення максимально рухатися до передових технологій, щоб позбавити українців черг і зайвих папірців.

«Головне територіальне управління юстиції у Сумській області вже тривалий час здійснює роботу в режимі онлайн, надаючи чимало послуг, і люди все активніше ними користуються. Відтепер перелік послуг, які можна отримати в «Онлайн будинку юстиції», суттєво розширився, що означає ще більшу доступність, зручність,  прозорість – у цьому може переконатися кожен», – акцентує Ірина Свистун,  начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області.