Опозиціонери Сумщини ініціювали звернення до Кабміну щодо відновлення державної програми забезпечення житлом «чорнобильців»

Чорнобильці-ліквідатори не мають ні сил, ні здоров’я, щоб заробити собі кошти на житло. Закон дає право їм на позачергове отримання, але наразі держава не повною мірою виконує гарантії щодо соціального захисту та медичного забезпечення ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС.


Скасовуються пільги, недофінансовуються, або не фінансуються взагалі відповідні програми, вже 10 років не затверджується загальнодержавна програма подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Серед іншого, щорічно у державному бюджеті мають передбачатися кошти на виконання програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», але їх не виділяють.

«У квітні 2021 року виповнилось 35 років з моменту страшної для всього людства техногенної аварії. Станом на початок поточного року на обліку для поліпшення житлових умов у Сумській області перебуває 804 чорнобильців. З них 105 віднесені до І категорії, 360 – до ІІ категорії, 339 переселенців із зон радіоактивного забруднення. На превеликий жаль в останній раз кошти виділялися на отримання житла лише у 2013 році. Всі ці вісім років наша політична сила разом з чорнобильцями домагається повернення пільг, але від держави – жодної реакції», – озвучив звернення заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ у Сумській обласній раді Микола Войтенко.

Він пояснює, що місцеві громади готові прийняти програми забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи і виділяти під них фінансування. Однак не мають права це робити через те, що не прийнята державна програма.

Тож обласні депутати звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозицією розроблення державної програми щодо забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ініціативу опозиціонерів колеги по депутатському корпусу підтримали більшістю голосів.