Освітянам та медикам Буринщини затримують зарплату. Обурені люди звернулися до обласного депутата

Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Віктор Ладуха звернувся до Конотопської місцевої прокуратури з проханням провести перевірку у школах та лікарняних закладах Буринського району.


У листі йдеться, що службові особи Буринської ЦРЛ, всупереч вимогам законодавства, упродовж березня-квітня поточного року проводять неповні виплати зарплати своїм працівникам. Люди отримують лише 30% від належної їм суми. А працівникам освіти затримують зарплату більш як на місяць, що є порушенням конституційного права на оплату праці.

Такому листу передувало те, що до депутата, як до останньої інстанції звернулися обурені працівники навчальних та лікарняних закладів району. Освітяни говорять, що відпрацювавши належну кількість годин, отримують лише частину винагороди. У відділі освіти їм пообіцяли, що  аванс за квітень вони отримають лише у другій половині травня. А вся сума заборгованості із заробітної плати буде виплачена аж у червні 2017 року.

Кричуща ситуація із виплатою заробітної плати склалась і у медичних закладах району. Медичних працівників упродовж березня-квітня 2017 року «порадували» лише 30% від зароблених коштів. Коли виплатять основну суму боргу невідомо.

Освітяни і медики жаліються, що у кожного з них є родина. І кошти їм потрібні не віртуальні і «не колись», а реальні і вже сьогодні. Бо треба не лише купляти продукти харчування, а й ліки, оплачувати комунальні послуги та інше. Втім, говорять, районну владу все це не цікавить. У Буринському районному громадському об’єднанні «Майдан», яке також піднімає цю тему, кажуть: «Це приклад того, коли приходять до влади недолугі люди, не професіонали, які не можуть скласти нормальний збалансований кошторис, щоб вистачало коштів не тільки для їх високих заробітних плат, а й для кваліфікованих працівників шкіл та лікарень, які вчать дітей та дбають про здоров’я населення. Наразі – безкоштовно». 

Тож Віктор Ладуха пообіцяв тримати це питання на контролі, оскільки вважає, що будь-яка людина повинна вчасно отримувати винагороду за свою працю.