Перша партія новобранців відправилася до лав ЗСУ із Сум

2 квітня в Україні стартував весняний призов на строкову військову службу. Із Сум перша партія – понад сто призовників – відправилася на службу сьогодні, 11 квітня.


Урочисті заходи відбулися біля Меморіалу загиблим воїнам-інтернаціоналістам. Привітати новобранців та сказати їм напутні слова прийшли голова обласної ради Володимир Токар, представники ОДА та міста, духовенство, родичі майбутніх солдат.

Керівник обласного депутатського корпусу наголосив, що сьогодні для новобранців особливий день, який докорінно змінить кожного з них, як особистість. «Нині в Україні нелегкі часи. Нашим воїнам доводиться захищати кордони країни, її суверенітет і незалежність. Незважаючи на це, ви не стали ухильниками, а прийшли до військкомату, і будете служити на вірність Батьківщині. За це вам честь і хвала. Я знаю, що строковиків не забиратимуть в зону проведення АТО. Це потім ви зможете, за бажанням, продовжити контракт і піти служити далі. А сьогодні вашим батькам не варто переживати, а потрібно пишатися тим, що вони виростили таких синів. Тому я бажаю всім вам витримки, міцного здоров'я, витривалості, здоров'я. Слухайте своїх командирів і повертайтеся додому загартованими, сильними – справжніми чоловіками!», – звернувся до новобранців Володимир Токар.

На службу до Збройних сил України від Сумщини відправилася перша партія 121 чоловік. Всього від Сумської області планується відправити близько 600 новобранців. Далі вони будуть розподілені на службу у військових підрозділах Збройних Сил, Державної спеціальної служби транспорту, Держприкордонслужби та Нацгвардії.

Представники духовенства благословили та окропили святою водою новобранців. З напутніми словами до них звернулися батьки хлопців та представники військкомату.

Після прощання з родичами і друзями на юнаків чекає курс навчання. Згодом вони отримають зброю та складуть Присягу на вірність народові України. А далі – вишкіл у військовій частині протягом року-півтора, де вони здобудуть відповідну спеціальність. За цей час чоловіки не тільки набудуть військовий досвід, але й загартують характер.

Джерело: sorada.gov.ua