Підозри НАЗК щодо Олександра Лисенка скасовані судом

У правовому управлінні міської ради надали коментар щодо розміщеного 14 січня 2019 року на сайті НАЗК України запрошення Сумському міському голові Олександру Лисенку прибути до НАЗК України 28-30 січня з підстав порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Інформує офіційний сайт Сумської міської ради.


«Питання порядку, умов та розмірів оплати праці міському голові вже були предметом пильного вивчення з боку органів поліції, Національного антикорупційного бюро України, прокуратури. Проте, при розгляді в судових органах матеріалів адміністративних справ відносно Олександра Лисенка, позиція правоохоронних органів про наявність конфлікту інтересів в діях Сумського міського голови не знайшла підтвердження», – зазначає начальник правового управління Олег Чайченко.

В управлінні звертають увагу, що правозастосовна практика з питань наявності конфлікту інтересів в діях міських голів під час виконання ними невід’ємних, власних повноважень, не завжди враховує їх виключний статус та особливий порядок врегулювання конфлікту інтересів, передбачений ч.1 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до норми якої правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності міських голів визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».