Підвищуючи ціни на газ, нинішній правлячий режим діє виключно в інтересах монополістів і олігархічних груп

«Ще тиждень тому планувалося, що з 1 травня НАК «Нафтогаз України» підвищить оптову ціну газу для населення на 15%. В результаті, блакитне паливо мало б зрости у ціні до 9 гривень 72  копійок за кубометр. Ми, представники Опозиційної платформи – За життя, вбачали в цих змінах змову влади та монополістів, які своїми діями обкрадають українців. Саме тому на кожному кроці порушували це питання і, на щастя, нас почули», – говорить депутат Сумської обласної ради Микола Войтенко.


Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» з 1 травня планує знизити ціну на газ для населення на 300 гривень за 1 тисячу кубічних метрів. Відтак, вартість газу для побутових споживачів становитиме близько 8,25 гривні за кубометр. Утім державна монополія досі не направила угоди зі зниженою відпускною ціною і сьогодні останній день, коли НАК «Нафтогаз України» повинен подати документи про відпуск газу за зниженою ціною 8 247 грн. за тис. куб. м.

Микола Войтенко зазначає, що зниження тарифів є вимогою всіх українців. «Уряд і президент зробили космічні тарифи і прирекли людей на енергетичну бідність. Наші колеги у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9403, згідно з яким ціна на газ не повинна перевищувати 3800 грн за тисячу кубометрів. Це не популізм, а економічно обґрунтована справедлива ціна», – упевнений політик.

Також він зазначає, що газ для населення, згідно з постановою Кабміну №293 від 03.04.2019 року прив’язали до ціни газу для промисловості. Тож якщо ціна для промисловості буде нижчою за верхню межу 9 717 грн за тисячу метрів кубічних, то тариф для населення буде нижчим, якщо вище, то українці платитимуть за газ по тарифу 9 717 грн за тис кубів. А з червня, потім і з січня тариф ще підвищиться.

Утім і це не всі сюрпризи, які підготував Уряд для споживачів. Маєте борг за комуналку – сплатіть штраф. Такі нововведення передбачені законом «Про житлово-комунальні послуги». Вже з наступного місяця сумчанам нараховуватимуть пеню за борги з оплати послуг ЖКГ.

Микола Войтенко обурюється. «Чому вони не вводять пеню і штрафи за неякісні житлово-комунальні послуги? За газ, електроенергію, холодні квартири, невивезене сміття, не відремонтовані дахи, неприбрані під’їзди. Нинішній правлячий режим діє виключно в інтересах монополістів, олігархічних груп, а не для простих українців і своїх виборців», – зазначає політик.

Відповідно до закону, сплатити за ЖКП люди мають до 20 числа. За кожен день прострочення оплати буде нараховуватись пеня у розмірі 0,01%. Таким чином, при заборгованості в 5 тисяч грн за рік необхідно буде заплатити зверху – 182,5 грн. Нарахування буде проходити автоматично з наступного робочого дня, після завершення граничного терміну для оплати комунальних послуг. Якщо вчасної оплати не буде, мешканці будуть зобов’язані впускати перевіряючих у свої оселі. Також за борги комунальні послуги відключатимуть взагалі.

«Наша політична сила категорично проти таких антилюдських і антисоціальних кроків влади. Цікаво, що після цього вони дивуються, що народ не голосує за правлячий режим! Це – реальна оцінка дій чинної влади, яка робить усе для того, аби народу України жилося якомога гірше», – резюмував Микола Войтенко.