На Сумщині працівники лісової охорони розвішують штучні гніздівлі 

В рамках проведення природоохоронних заходів працівниками держлісгоспу кожного року на території лісового фонду проводиться розвішування штучних гніздівель для птахів. 


Цьогоріч вирішили розпочати захід заздалегідь до приходу весняного тепла, щоб у лісових мешканців був час звикнути до нових об’єктів . Перші сімдесят синичників розвішали на території Сумського лісництва в урочищі Сосняк , що прилягає до мікрорайону Баранівка м.Сум. В попередні роки тут було виявлено осередки враження сосни верхівковим короїдом та проведено ряд санітарно-оздоровчих заходів. Тож додаткове розвішування синичників має сприяти покращенню санітарного стану насадження. Хоча жуки-короїди не входять до раціону синиць, ці птахи можуть зменшити ризики масового ушкодження дерев листо- та хвоєгризучими комахами. Відомо, що за день синиця з’їдає стільки комах, скільки важить сама. Крім того, в штучних гніздівлях з діаметром льотка 3,2 – 3,5 см можуть оселитись не лише велика синиця, а й звичайні горихвістки, горобці та повзики. 

При розвішуванні синичників слід враховувати особливості біології виду. Не можна на одному дереві вішати декілька гніздівель. Середня відстань між ними має бути 30-50м, а відстань від землі близько 3м. Вважається, що оптимальна кількість синичників на 1 га лісу 6 – 8 шт. Аби не пошкодити дерево, ні в якому разі не можна прибивати синичник чи шпаківню гвіздками. Краще прив’язати «будиночок» за допомогою дроту чи щільної мотузки.

Всього протягом лютого працівники лісової охорони Сумського держлісгоспу планують виготовити та розвісити в лісових насадженнях 400 штучних гніздівель для різних видів птахів.