Поблизу Шостки розгорнувся дитячий наметовий патріотичний табір «Лицар честі» імені Івана Євдокименка

Названо табір, що розташований  у мальовничому краї на березі Десни поблизу села Пирогівка, на честь нашого земляка – шосткинця, кіборга, який загинув 20 січня 2015 року, захищаючи Донецький аеропорт у складі ЗСУ.


У наметовому становищі, яке організував командир відділення батальйону АЗОВ ЗСУ, що захищав Маріуполь, звільняв Мар’їнку, Широкине – Мирослав Ляшок, перебуває 36 дітей. Вони приїхали сюди з Шостки, Ямполя, Кролевця та інших районів Сумщини. Ідея табору була захищена на обласному конкурсі молодіжних проектів громадською організацією «Братерство» (керівник Мирослав Ляшок). Він та його батько Віталій Ляшок, що нині є комендантом табору, вдячні за це начальнику управління молоді і спорту Сумської ОДА Дмитру Лантушенку.

Вони говорять, що північний регіон Сумщини, через своє географічне розташування і близькість до РФ, не був наповнений патріотичним змістом так, як інші регіони. Дякуючи таким таборам діти більше дізнаються про краєзнавство та історію рідного краю, спілкуються із учасниками АТО та неординарними особистостями, яких запрошують до стану.

Мешканці табору віком від 12 до 17 років позмінно заступають у караул, готують їжу, проходять квести, навчання із першої медичної допомоги, радіозв’язку, зброярства на макетах – яке найбільше подобається як хлопцям, так і дівчатам. Останні, до речі, тренуються на рівні з усіма, але найретельніше оволодівають навичками надання першої допомоги. Серед інструкторів – як учасники бойових дій на Сході, так і професійні психологи та педагоги.

І все ж діти залишаються дітьми і вільний від занять час проводять у різноманітних іграх, купаються під наглядом дорослих, проводять спортивні змагання.

Табір «Лицар честі» – безкоштовний. Живуть діти у наметах. З продуктами допомагають спонсори, як, наприклад, громадський активіст Михайло Подолін, що приїхав із Сум. На півночі області він зустрічався з керівниками ОТГ, з якими обговорювали питання встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків бійцям, що боролися і загинули за незалежність України. Говорить, не міг не завітати до дітлахів із смаколиками.

010_1789394902929375232_n

Мешканці табору кажуть, що їжі вистачає і вона на різні смаки. Але найбільше, говорять, подобається спілкування, життя на свіжому повітрі та наповнена змістом програма перебування у наметовому стані.