Почесний президент ПАТ «Сумбуд» Рубен Сумбатов отримав відзнаку «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня

Один із найвідоміших будівельників не лише Сумщини, а й усієї України, Почесний президент ПАТ «Сумбуд» Рубен Сумбатов 9 листопада відзначив своє 80-річчя. Привітати ювіляра прийшли чисельні гості, серед яких — голова Сумської обласної ради Володимир Токар.


«Від імені депутатів Сумської обласної ради і мене особисто прийміть найщиріші вітання з Вашим 80-річчям, — звернувся Володимир Токар до ювіляра. – Ви дуже багато зробили для нашої області. Багато років поспіль Ви радували нас своїм талантом зодчого, а підлеглі й колеги завжди захоплювалися Вашою мудрістю вимогливого педагога-наставника. Ви залишаєтесь неперевершеним організатором будівельної справи не тільки на Сумщині, а й в Україні».

З нагоди поважного ювілею Володимир Токар вручив Рубену Сумбатову відзнаку Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» ІІІ ступеня.

Винуватець свята від щирого серця подякував за нагороду, згадував свій робочий шлях, говорив теплі слова колективу, з яким пліч-о-пліч пройшов довгий трудовий шлях. Присутні керівники сумських підприємств і організацій натомість дякували Рубену Ашотовичу за його добре слово, увагу, допомогу і професіоналізм.

Рубен Ашотович Сумбатов народився у 1939 році в м. Суми. Трудову діяльність розпочав у 1959 році після закінчення Сумського будівельного технікуму. У подальшому його життя пов’язане з будовами міста, області, України. Пройшов усі сходинки професійного зростання від бетоняра до голови правління АТ «Сумбуд». Наразі Рубен Сумбатов є Почесним президентом ПАТ «Сумбуд».

На його особистому рахунку спорудження об’єктів хімічної, легкої промисловості, машинобудування. Розвиток інфраструктури об’єктів соціальної сфери та соціального захисту, закладів і установ освіти, охорони здоров’я. Завдячуючи Рубену Сумбатову у Сумах зведені Обласна наукова бібліотека, готель «Суми», молодіжний центр «Романтика», Театральна площа, майдан Незалежності, комплекс «Манеж» Української академії банківської справи.

Рубен Сумбатов нагороджений медаллю «За трудову доблесть», орденом «Трудового Червоного Прапору», у 1998 р. нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, у 2005 р. – ІІ ступеня, у 2009 р. – І ступеня. Має почесне звання «Заслужений будівельник України», двічі лауреат Державної премії СРСР (1981 р. та 1990 р.), у 1999 році отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України.

Почесний громадянин міста Суми. Доктор технічних наук, академік Академії будівництв.