Податкова міліція Сумщини наклала арешт на видобувачів піску на суму 3,5 млн. гривень

Накладено арешт на видобуті з порушенням чинного законодавства корисні копалини та техніку для їх видобутку, вартістю 3,5 млн. гривень.


Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати рентної плати за користування надрами при видобутку піщаної сировини, яка у подальшому використовувалася для виробництва будівельних матеріалів.

Встановлено, що службові особи одного із підприємств обласного центру протягом 2012-2018 років в порушення вимог чинного законодавства не застосовували відповідний коефіцієнт, передбачений Податкового кодексу України за видобування піщано-гравійної сировини. Внаслідок таких дій фігурантів державному бюджету було нанесено збитки у вигляді недоплати 5% від суми реалізації видобутого піску. Окрім того, занижено сплату рентної плати за користування надрами в сумі понад 1,1 млн. гривень.

За результатами проведеного обшуку було вилучено 5 одиниць спеціальної техніки (бульдозери, екскаватори та земснаряд), а також 5 тисяч кубічних метрів намивного будівельного піску, видобутого за допомогою спеціальної техніки, загальною вартістю 3,5 млн. гривень.

Судом винесено ухвалу про накладення арешту на вилучені ТМЦ.