Податкова міліція Сумщини виявила схему незаконного експорту деревини із зони АТО

Іноземні громадяни зарестрували в Сумській області підприємство, яке здійснило низку експортних операцій лісоматеріалів на десятки мільйонів гривень.


Також товар експортувався до підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах та країнах з пільговим оподаткуванням. При цьому керівники вирішили не платити до бюджету податки і наростили податкову заборгованість на суму близько 10 млн. гривень.

Порушники і на цьому не зупинилися. Нахабні злочинці ще й заявили до бюджетного відшкодування податок на додану вартість у розмірі 4,5 млн. гривень. Податкова міліція ГУ ДФС у Сумській області встановила, що комерційне товариство в м. Сумах має лише офісне приміщення, а фактично виробнича база із переробки деревини, вирубаної на території Донецької та Луганської областей, та складські приміщення знаходиться у Донецькій області, в зоні проведення антитерористичної операції.

За результатами перевірки зареєстровано кримінальне провадження за кваліфікацією привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Працівниками оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Сумській області спільно зі слідчим ГУ Національної поліції в Сумській області провели ряд слідчих дій в обласному центрі і в зоні проведення АТО.

В результаті виявлено та вилучено документацію, що свідчить про порушення законодавства України, печатки декількох українських підприємств, а також печатку підприємства-нерезидента, зареєстрованого в країні з пільговим оподаткуванням, на адресу якого, відвантажувалася деревина на експорт.

Крім того, вилучено лісоматеріали на суму понад 200 тис. гривень. До речі, в проведенні операції із ліквідації схеми незаконного експорту деревини до офшорних зон та країн з пільговим оподаткуванням приймали участь співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області, які з честю захищали суверінітет, незалежність та територіальну цілісність України в зоні проведення антитерористичної операції в рядах спецпідрозділу ДФС «Фантом».