Поліція розшукує аферистів, що обдурили громадян майже на 100 тисяч гривен

Жертвами шахраїв стали троє жителів Сумщини. Працівники поліції з‘ясовують особи зловмисників, аби притягти їх до відповідальності та повернути громадянам втрачені на загальну суму 82700 гривень кошти.


У першому випадку 29-річна жителька Буринського району повірила незнайомому телефонному співрозмовнику, який представився їй працівником одного з ведучих українських банків. За словами чоловіка, випадково на карту жінки були зараховані кошти, що призначались для іншого рахунку. Повіривши цьому, заявниця за підказками незнайомця через мобільний додаток провела ряд малозрозумілих їй операцій, і в результаті втратила майже 11 тисяч гривень.

В другому випадку жертвою телефонного афериста стала літня жителька Краснопілля. Пенсіонерці на стаціонарний телефон подзвонив невідомий чоловік і повідомив, що її син після серйозного ДТП потрапив у лікарню і йому потрібні гроші на лікування. Збентежена 71-річна жінка швидко зібрала гроші і передала пакунок з 58 тисячами гривень кур‘єру, який буквально за півгодини приїхав до її будинку.

Ще однією жертвою шахрая, цього разу – продавця віртуального товару, став 42-річний роменчанин. Чоловік намагався через Всесвітню мережу придбати легковик Шкода-Октавія, і так званий «продавець» під приводом ввезення та розмитнення авто видурив у покупця 13800 гривень.

В поліції за кожним з цих фактів відкрили кримінальні провадження за ознаками ст. 190 КК України «Шахрайство», та розпочали досудові розслідування, в рамках яких встановлюють особи зловмисників.

Працівники поліції знову закликають громадян до обережності та передбачливості під час спілкування з незнайомцями, особливо, коли мова заходить про гроші. Жоден банківський працівник не стане вирішувати у телефонному режимі питання стосовно руху коштів по рахункам клієнтів – для цього вас досить запросити до найближчої філії банку. У тому випадку, якщо вам телефонують начебто з поліції чи лікарні з повідомленням про те, що ніби ваш родич став причиною чи жертвою дорожньої аварії, слід одразу класти слухавку. Заспокойтеся і подзвоніть тій людині, про яку щойно йшла мова. Якщо не вдається з нею зв‘язатися – телефонуйте до поліції на лінію «102» – оператор перевірить отриману вами від незнайомців інформацію, і ви одразу з‘ясуєте, чи й справді мало місце зазначене ДТП.

Що стосується покупок через Інтернет, то при обговоренні угоди одразу домовляйтеся про оплату через накладний платіж. Це дасть вам змогу оплатити замовлений товар після його отримання та перевірки на справність. Якщо мова йде про великогабаритне майно на зразок транспортних засобів, то перш, ніж пересилати будь-які гроші, спробуйте домовитися про попередній огляд автомобіля, зустріньтеся з продавцем особисто, і при найменшій підозрі на шахрайство з боку продавця відразу відмовляйтеся від угоди. Це збереже ваші кошти, час і добрий настрій, які ви безумовно втратите, якщо втрапите на «гачок» інтернет-аферистів.
Тож будьте уважні, і вам не доведеться бути жертвою злочинних посягань.

Відділ комунікації поліції Сумської області